«Буковинські вишивані дивотвори як мистецтво оригінального бачення світу, відтвореного специфічними художніми засобами»

24 листопада 2017 року на базі Чернівецької гімназії №6 імені Олександра Доброго відбувся виїзний міський семінар-практикум для вчителів образотворчого мистецтва та обслуговуючої праці загальноосвітніх навчальних закладів міста.

Розпочала роботу семінару методист управління освіти Чернівецької міської ради Німіжан С.К., яка ознайомила учасників з планом семінару та побажала всім плідної творчої праці.

З вітальним словом до педагогів-учасників семінару звернулась Поштар Г.М. – голова міського комітету профспілки працівників освіти і науки.

Директор Чернівецької гімназії №6 імені Олександра Доброго Ігнат І.А. коротко ознайомив учасників семінару з роботою та досягненнями педагогів і учнів  закладу.

В рамках семінару було представлено колекцію старовинних буковинських сорочок, костюмів різних регіонів Буковини.

«Буковинський костюм – етнічний бренд перевірений історією» – дефіле-презентація національних костюмів учнів гімназії №6. Кожен учень закладу має свій національний костюм. Любов і повага до національних традицій в першу чергу виховується в родинах гімназистів, педагоги закладу підтримують та доповнюють це виховання.

Учасники семінару переглянули документальні кінострічки про майстрів національного костюму нашого краю, коротко дізнались про символічну мову буковинських орнаментів. Ознайомились з цікавою постаттю – інженером, письменником, фотографом, художником – Еріхом Кольбенгаєром.

Наступна частина семінару відбулась в музеї національного костюму села Станівці Глибоцького району Чернівецької області.

Яценюк Д.С., директор музею національного костюму, розповіла про історію створення музею та експонати, які в ньому зберігаються.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *