Людина із сонячним серцем!

Дня 26-го  місяця вересня шість десятків років  тому у Чернівцях народився хлопчик, якого на честь дідуся назвали Миколою. Зростав він дуже цікавою та допитливою дитиною.  Любив мандрувати,  не за підручниками вивчав околиці рідного міста, разом із хлопцями-ровесниками пізнавав ази життя – допізна затримувався то на озері, то на старому австрійському  стрільбищі. Розумний, вихований, допитливий, начитаний, людяний  –  він завжди був улюбленцем  педагогів та мав авторитет серед ровесників. Учителі середньої школи №12  і нині згадують свого учня, яким пишаються (Дік Ніна Ізраліївна, Зоріна Таїсія Миколаївна). Завжди усміхнений, бадьорий, життєрадісний, позитивний .

Юнацькі роки, сповнені романтикою та віршами, спливли швидко. Армія. Найбільшим заохоченням за відмінну службу була відпустка до рідної домівки. Після армії  змужнілий юнак почав працювати на Чернівецькому деревообробному комбінаті, і вкотре досяг поваги та авторитету серед колег.

Одруження. Нова сторінка в становленні непохитної особистості з високими моральними якостями. Любов до книг визначає майбутній вибір – вступати на філологічний факультет. Та вже через  рік після критичного осмислення та прийняття вольового рішення – перевід на історичний факультет.

У той час, а  на дворі був 88-й рік, у школу  влаштуватися було дуже  важко, не було годин.  І  так сталося, що  розпочав свій педагогічний шлях  Микола Зегрюк учителем малювання у 15  школі. Старанно готуючись до уроків, робив вдома ескізи  малюнків. Відповідальність – риса, що вирізняла Миколу змалку.  Минає небагато часу і історик за фахом, стає згодом учителем історії наяву. Було непросто, але було весело, завзято та бадьоро… Разом учили  та самі вчилися, проявляли  свою майстерність та талант… Працюючи у  школі, вміли  й гарно відпочити, зорганізувати навчально-виховний процес так, щоб  було цікаво і дітям, і вчителям..  Невипадковим був досвід участі у постановках учительського театру, а роль Голохвастова  за п’єсою «За двома зайцями» принесла чергові славу та визнання!

Його  було важко не помітити: талановитий педагог, енергійний, ініціативний вчитель, людяний і принциповий він захоплював учнів та колег.

Микола Зегрюк стає директором середньої школи №25.  Повага та шана від людей його супроводжують.  Як у будь-якій школі на периферії, було багато проблем, але мудрість у рішеннях  та людяне ставлення до  учнівського й педагогічного колективів, вміння знайти компроміс  були помічені.   Саме Миколі Еммануїловичу запропонували  очолити ліцей №3.

І вже понад два десятки років  життя  Миколи Зегрюка нерозривно пов’язане з  цим закладом. А  за час, який промчав блискавично,  пережито вдосталь. Ніби учора  йому,  молодому директорові, перспективному, харизматичному, позитивному  було запропоновано очолити заклад нового типу у Чернівцях. Так сталося, що  історик за фахом, Микола Зегрюк очолив ліцей медичного профілю, який за роки існування здобув славу одного з найкращих закладів у місті. А зробити його таким  допомогла команда тих людей, які і сьогодні, на жаль, не у повному складі, пліч-о-пліч крокують освітянською нивою. Вони залишились надійною підтримкою і опорою в час, коли Микола Еммануїлович очолив освітню галузь міста.

 

Великий життєвий досвід, мудрість, душевна доброта, оптимізм, уміння мислити нестандартно й сміливо завжди вели  уперед.  Бажання відкривати нові обрії штовхало до нових високих завдань і спонукало віднаходити невідомі дороги дійсності.

Багатогранна особистість – люблячий чоловік, батько, дідусь; грибник, рибак, садівник, столяр, колись фотоаматор, писав вірші, грав на гітарі, грав у футбол, а сьогодні вимогливий, але справедливий керівник; ввічлива і небайдужа людина. Він  є джерелом ідей і починань, неодмінно притягує  та заряджає  своєю енергією оточуючих.

Управління освіти Чернівецької міської ради щиро вітає Миколу Еммануїловича Зегрюка, директора Чернівецького ліцею №3 медичного профілю, із благородним ювілеєм та присвоєним званням “Заслужений учитель України”. Бажаємо й надалі залишатись прикладом в людських чеснотах та управлінських якостях.

?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *