1 червня – Міжнародний день захисту дітей

День захисту дітей вже багато років відзначається на всій планеті.
«Міжнародний день захисту дітей» був заснований в листопаді 1949 року в Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок і святкується щорічно 1 червня.
Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу.
ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.
Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого.
В Україні Свято встановлено «…На підтримку ініціативи Міністерства України у справах сім’ї та молоді, Всеукраїнського комітету захисту дітей, Національного фонду соціального захисту матерів і дітей “Україна — дітям” та інших громадських організацій…» відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року № 568/98[1] і відзначається 1 червня з 1998 року. Цей день – нагадування суспільству про потребу дотримання прав дитини для формування гармонійної особистості.
Чарівний, світлий і ні з чим незрівнянний світ дитинства, країни доброти, сміху і радості, безмежного і безтурботного щастя, звідки усі ми родом.
Діти чомусь завжди прагнуть скоріше подорослішати, а ми, дорослі, ностальгічно згадуємо безтурботні дитячі роки.
Хай буде у світі мир, хай всіх нас вітає кожного дня привітне сонечко, хай цвіте на личках дітей радісна усмішка і хай дзвенить веселий дитячий сміх.
Бажаємо усім дітям дитинства щасливого, сонечка манливого, радості в житті та удачі на життєвому путі!
Привітання від Народного ансамблю сучасного танцю «Імперія» Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№11 (керівник колективу Сарнавська І.О.)
Будьте здорові, живіть в любові, добрі, щоб Ваші діти щасливими були!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *