11 листопада – Міжнародний день енергозбереження

Рішення про заснування цього свята було прийнято у квітні 2008 року за ініціативи міжнародної екологічної мережі SPARE, а вже в листопаді 2008 світ відзначив перший День енергозбереження.
Основна мета свята – привернути увагу влади та громадськості до раціонального використання ресурсів та розвитку поновлюваних джерел енергії.
У міжнародний День енергозбереження в навчальних закладах міста відбулись заходи, спрямовані на те, щоб проінформувати учнів про способи енергозбереження та альтернативні джерела енергії, розповісти, чому важливо економити енергію.

У Чернівецькій ЗОШ №19 старшокласники провели інформаційні хвилинки «Корисні поради енергозбереження у вашому домі». З учнями 7 класу проведено урок на тему «Зелена енергія», годину спілкування «Вчимося жити економно» Також відбулося відкриття пункту збору батарейок «Батарейки здавайтесь!» Учні 8-9 класів створили презентації-дослідження по використанню електричної енергії вдома «Дбайливий господар».

У ЗОШ №2 відбувся урок-диспут з фізики «Лампа розжарювання чи LED лампа?». На уроці учні пригадали властивості цих ламп, експериментально довели неефективність роботи лампи розжарювання і дійшли до висновку, що LED-лампа споживає менше електроенергії й є економічно вигіднішою.

Усний журнал «ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ЗАДЛЯ МАЙБУТНЬОГО» для учнів 9 класів проведено у ЗОШ №4.

У ліцеї №1 оформили лепбук «Як заощадити електроенергію?»

Багато цікавих заходів відбулось у ЗОШ №37:
– учні 5,6-х класів долучились до акції “Спечи пиріг енергозбереження SPARE”, під час створення “пирога” визначили проблеми неефективного використання електроенергії, не сортування сміття та не бережливого ставлення до води;
– восьмикласники підготувати невеличкий ролик-соціальну рекламу “Енергозбереження в побуті – турбота про себе, свою сім’ю, навколишній світ”;
– виконання тесту “Мій екологічний слід”, під час якого учні визначали яка кількість землі, води необхідна для підтримки рівня життя конкретної людини і використовується в цілях виробництва ресурсів та утилізації відходів;
– найвагомішою подією стала перемога в конкурсі відеоблогів на тему: “Глобальні цілі сталого розвитку для Чернівців”, що дозволила отримали сертифікат на вcтановлення велосипедної парковки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *