21 травня 2020 року – День вишиванки – День родоводу

З 11 по 22 травня 2020 року в закладах дошкільної, загальної середньої, позашкільної освіти міста проводиться дистанційний фестиваль «З вишиванкою в серці Україну єднай!» (далі – Фестиваль). Фестиваль проходить  за номінаціями: «Малюнок», «Фото», «Відеоролик», «Флешмоб», «Дефіле», «Вірш», «Пісня».
Теми Фестивалю:
«Вишиванка – оберіг мого роду»,
«Із скрині моєї бабусі»,
«Моя улюблена вишиванка»,
«Старовинна колекція моїх пращурів»,
«Етно одяг – це круто!»,
«З вишиванкою в серці Україну єднай!»
Матеріали І етапу Фестивалю розміщено на сайтах закладів освіти.
Роботи учасників ІІ (міського) етапу Фестивалю будуть розміщені з 20-25 травня 2020 року на сайті управління освіти Чернівецької міської ради в рубриці «Новини» та «Виховна робота».
 
З історії свята.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
Метою свята є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку — одягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, така дія має глибокий контекст, адже йдеться про вираження своєї національної та громадянської позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Як показує досвід, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів.
Одягни друже вишиванку 21 травня. Зроби цей світ яскравим! Будь собою!
Краси, гармонії, здоров’я, добра Всім!
Методичні рекомендації щодо святкування Всесвітнього дня вишиванки
21 травня 2020 року – День вишиванки – День родоводу (ІППОЧО, лист від 19.05.2020 № 01-08\256 )
лист на рмк день вишиванки методичні рекомендації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *