День пам’яті про трагедію на Чорнобильській АЕС

Щороку 26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах в пам’ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.
Рекомендуємо учителям фізики звернути увагу учнів як на ядерний цикл атомної енергетики так і на екологічні проблеми, з ним пов’язані.  Пропонуємо використати   відео та презентації  присвячені річниці Чорнобильської аварії.
34 роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа. У цей фатальний день на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок. В результаті вибуху реактор був повністю зруйнований, а у навколишнє середовище викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відомо, що в перші три місяці після аварії померли 31 людина. Витік радіації в результаті вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Була забруднена територія площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.

1.Чорнобильська катастрофа – причини та наслідки трагедії https://www.youtube.com/watch?v=_ajWGVblfMw

2.Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8

3. ЧОРНОБИЛЬ https://www.youtube.com/watch?v=2hrgwpKfIoY

4. Мультимедійна презентація «Поріс Чорнобиль нашою бідою» https://www.slideshare.net/ssuser8fbf54/ss-75384212

Презентації:

1. Чорнобиль не має минулого часу…

2. Чорнобильська катастрофа та її наслідки

3. Чорнобиль – чорний біль України

4. Чорнобильська катастрофа

Методист ММЦ             А.Ф.Тумак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *