Щороку 26 квітня відзначається Міжнародний день пам’яті загиблих у радіаційних аваріях і катастрофах в пам’ять про події на Чорнобильській атомній електростанції.
Рекомендуємо учителям фізики звернути увагу учнів як на ядерний цикл атомної енергетики так і на екологічні проблеми, з ним пов’язані. Пропонуємо використати відео та презентації присвячені річниці Чорнобильської аварії.
34 роки тому на Чорнобильській атомній електростанції сталася найбільша у світі техногенна катастрофа. У цей фатальний день на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок. В результаті вибуху реактор був повністю зруйнований, а у навколишнє середовище викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Ця аварія розцінюється як найбільша у своєму роді за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком. Відомо, що в перші три місяці після аварії померли 31 людина. Витік радіації в результаті вибуху на четвертому енергоблоці ЧАЕС прирівнюють до вибуху 500 атомних бомб, скинутих в 1945 році на Хіросіму. Була забруднена територія площею 160 тисяч квадратних кілометрів. Загальна площа радіаційного забруднення України склала 50 тисяч квадратних кілометрів в 12 областях.
1.Чорнобильська катастрофа – причини та наслідки трагедії https://www.youtube.com/watch?v=_ajWGVblfMw
2.Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті https://www.youtube.com/watch?v=UhgXiUf9vX8
3. ЧОРНОБИЛЬ https://www.youtube.com/watch?v=2hrgwpKfIoY
4. Мультимедійна презентація «Поріс Чорнобиль нашою бідою» https://www.slideshare.net/ssuser8fbf54/ss-75384212
Презентації:
1. Чорнобиль не має минулого часу…
2. Чорнобильська катастрофа та її наслідки
3. Чорнобиль – чорний біль України
Методист ММЦ А.Ф.Тумак