Хороший учитель любить те, чому навчає, і тих, кого навчає!

Ходзінська Леся Миколаївна, учителька  початкових класів Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №38, лауреат І туру Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2020» у номінації «Початкова освіта»

 Педагогічне кредо:

«Хороший вчитель любить те, чому навчає, і тих, кого навчає!»

Леся Миколаївна вважає, що сучасна школа – це щось більше, ніж традиційна передача знань, учні мають бути готові до життя у демократичному суспільстві й до конструктивної взаємодії з іншими, а пріоритетним завданням сучасної  європейської школи є підготовка учнів до самостійного життя.

Для цього важливо пропагувати відповідні норми поведінки, демократичний стиль життя, демократичну культуру.

Школа, у якій  працює Леся Миколаївна, вже третій рік є учасником Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа».

Учитель працює над проблемою формування компетентностей для культури демократії в початковій школі. Вона активно використовує в своїй діяльності методи та прийоми, орієнтовані на розвиток громадянських компетентностей та спрямовані на налагодження партнерських стосунків між школою та батьками.

Леся Миколаївна, переконалася на власному досвіді, що формуванню культури демократії сприяє активне навчання через досвід вирішення ситуацій та проблем самими учасниками навчального процесу, замість надання відповідей на запитання інших.

На її уроках на пошуки необхідних  компетентностей для культури демократії в початковій школі вирушає «Демократичний класний експрес», що в своїх вагончиках систематизує дитячі уявлення про «відповідальність і повагу», «цінності колективу», «чесність і гідність».

Формування шкільного демократичного середовища – це постійний процес змін, який сприяє успішному вихованню відповідальних громадян через зміст навчання в поєднанні з позакласними заходами, партнерською взаємодією з батьками та громадою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *