«Місток порозуміння між батьками та закладом дошкільної освіти»

«…Батьки завжди є вихователями своїх дітей і кладуть перші

зерна успіхів чи не успіхів виховання.

 Зрозуміло без пояснень, як важливо для них у цьому

випадку набути педагогічних знань»

К.Ушинський

    Співпраця  з батьками була і є актуальним і важливим напрямком роботи закладу дошкільної освіти. Шукаючи пропозиції співпраці з батьками, усвідомлюємо, що вона повинна бути цікава і особлива, а передусім відповідати потребам зі сторони дітей і сім’ї. Стороною, яка ініціює і розвиває цю співпрацю повинен бути дошкільний заклад. Ця співпраця повинна опиратися на взаєморозумінні, доброзичливості, засадах партнерства, оскільки власне співпраця є «важливим чинником, котрий впливає на якість діяльності дитсадка».

20 листопада 2019 року на базі ДНЗ № 9 комбінованого типу м. Чернівці було проведено семінар-практикум для вихователів-методистів міста, під час якого було розглянуто дане. Вихователь-методист ДНЗ №9 Бойкова І.В. представила відеоролик  Дня самоврядування татусів «Тато може все, що завгодно», освітній проект «Дитячий садок і сім`я – центр просторового буття дитини», елемент засідання круглого столу «Важливість сімейного виховання», який провела вихователь ясельної  групи Бушуляк А.А.

Зі слухачами було проведено гру-ситуацію з елементами тренінгу «Зустріч на вузькому місточку» та вправу зі складання синквейнів. Разом із практичним психологом закладу Ходаковською К.А. вихователі-методисти  розібрали різні педагогічні ситуації.

Наприкінці семінару вихователі-методисти отримали  методичні рекомендації щодо роботи з батьками та дійшли спільної думки: «Взаємодія батьків та закладів дошкільної освіти рідко виникає одразу. Це тривалий процес, довга і копітка праця, що вимагає терплячого неухильного слідування до мети. Головне, не зупинятися на досягнутому, продовжувати шукати нові шляхи співпраці з батьками. Адже у педагогів і батьків одна мета – виховувати майбутніх творців життя».

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *