Міжнародна акція “16 днів проти насильства”

З 25 листопада по 10 грудня в усіх регіонах України проходить акція “16 днів проти насильства”, в рамках якої громадськими організаціями, місцевими структурними підрозділами у справах сім’ї та молоді, центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводяться заходи з попередження та подолання насильства в сім’ї.
Метою проведення акції “16 днів проти насильства” є привернення уваги громадськості до актуальної для українського суспільства проблеми подолання насильства в сім’ї, щодо жінок, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми, забезпечення рівних прав жінок і чоловіків та активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій до проблем насильства в сім’ї та захисту прав жінок.

Історична довідка

Міжнародна акція “16 днів проти насильства” ініційована Центром Жіночого Глобального лідерства у1991 році з метою привернення уваги громадськості до проблем насильства в сім’ї, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві.
Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, але відзначатися він почав з 1981 року в пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
Дати початку та завершення акції створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період акції охоплює наступні важливі дати:

25 листопада
Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня
Всесвітній день боротьби із СНІДом. Вірус імунодефіциту людини та синдром набутого імунодефіциту стрімко поширюється у всьому світі

2 грудня
Міжнародний день боротьби за скасування рабства. Він пов’язаний з датою прийняття Генеральною Асамблеєю ООН Конвенції про боротьбу з торгівлею людьми і з експлуатацією проституції третіми особами від 2 грудня 1949 року;

3 грудня
Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня
Міжнародний день волонтера

6 грудня
Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі (14 жінок-студенток були вбиті злочинцем лише через те, що  «вони були феміністками»)

9 грудня
Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня
Міжнародний день прав людини.  Уряди країн – членів ООН 10 грудня
1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

До проведення акції “16 днів проти насильства” може долучитися:

  • кожна особа, яка своїми власними діями (підтримкою, розповіддю про власний досвід, порадою) може призупинити насильницькі дії;
  • кожна організація, яка може долучитися до проведення даного заходу, провести будь-який захід спільно з іншими організаціями;
  • кожна особа, яка говорить вголос про неприпустимість побиття, психологічного, фізичного та інших видів насильства, про зґвалтування та про приниження жінок і дівчат, чоловіків і хлопців на роботі, в родині, серед друзів чи колег.
    Просимо керівників закладів загальної середньої освіти міста організувати проведення акції в школах міста.
    Дякуємо за співпрацю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *