Міжнародний день астрономії

Краса зоряного неба не перестає вражати землян, а зацікавленість таємницями Космосу сягає глибин початку людства. Окрім цих фундаментальних факторів, що впливають на інтерес людей до астрономії, важливим є її постійний розвиток, її нові відкриття. Вони прямо впливають на світогляд і картину світу багатьох людей і, зрештою, людства в цілому.
Старт Дню астрономії (Astronomy Day) був даний в 1973 році в Каліфорнії. Президент Астрономічної Асоціації Північної Каліфорнії Д. Бергер (Doug Berger) вирішив, що не варто агітувати людей долати великі відстані, аби відвідати дні відкритих дверей знаменитих обсерваторій, натомість потрібно встановити доступні телескопи в багатолюдних місцях – на вулицях, в торгових центрах, парках. Таким чином були об’єднані всі справжні любителі астрономії, а девізом нового астрономічного руху стали слова: “Несучи астрономію людям” (Bringing Astronomy to the People).
Весняний День астрономії зазвичай відзначається в суботу – в період з середини квітня до середини травня, поблизу чи перед 1-ю чвертю Місяця.

У 2020 році він  припадає на 2 травня.

При повідомленні учнів про весняний День астрономії рекомендуємо скористатись інформацією:

1.Коротко про основні події в астрономії останнім часом
https://www.ukrinform.ua/tag-astronomia?page=1

2.Просто космос. Головні відкриття астрофізики за останні 10 років
https://www.epravda.com.ua/publications/2019/04/12/646943/

3.Цікаві факти з астрономії: https://acc.cv.ua/news/storystorynka/tsikavo/sogodni—mizhnarodniy-den-astronomiyi-58051

4.Веб-квест з астрономії https://astronomy-sch35vin.jimdofree.com/

5.Для любителів поетичного слова пропонуємо романтичну презентацію “Астрономія в поезії” http://bibl8zoya.ucoz.ua/news/podorozh_vsesvitom/2020-04-27-407

Методист ММЦ                        А.Ф.Тумак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *