«Мова народу – це найбільший національний скарб» (О.Гончар)

“Мова – це річка живої гарячої крові, висохне річка – й народу на світі нем”(О.Рубан)

Рідна мова – це унікальна культурна спадщина кожної окремої національності на планеті.  Тому берегти й шанувати  мову свого народу — це моральний обов’язок кожної  людини в суспільстві.
Пошанування рідної мови бере свій початок з 1999 року, коли в Парижі на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО обговорювали питання про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності». З того часу 21 лютого оголошено Міжнародним днем рідної мови.
Заклади освіти міста активно долучилися до його відзначення. У кожному з них організовувалися учнівські лекторії про історію свята, тематичні книжкові виставки, уроки, випускалися стінгазети, проводилися зустрічі з письменниками, різноманітні заходи: мовні конкурси, вікторини, ігри, турніри,  свята рідної мови, лінгвістичні змагання, брей-ринги, квести; мовно-мистецькі, літературно-музичні композиції, круглі столи, творчі диспути, літературні подорожі, засідання літературних кав’ярень, відвідали Чернівецький художній музей тощо.

Учні долучитися до написання диктантів національної єдності  українською мовою, мовами корінних народів і національних меншин.

УСІ ФОТО ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *