«Моя Батьківщина – Україна»

Край, у якому ми живемо, особливий. Історія його повчальна, вона береже багато таємниць, дає цінний матеріал для роздумів про майбутнє, поповнює тонким життєдайним струменем наші душі. Експедиція в історію – не подорож у світ згаслих вогнищ та тишу спустошених поселень – це дорога до вічності, яка не зникне лише в тому разі, якщо її вогонь підтримуватиме кожне покоління своєю любов’ю  до рідного краю, до своєї Батьківщини.

Підтримують цей вогонь і учні закладів загальної середньої освіти м.Чернівців. 26 жовтня 2019 року школярі зібралися в Чернівецькій ЗОШ № 5,  де відбулася 25-а міська краєзнавча  конференція  Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна». 

Під час урочистого відкриття конференції з вітальним словом та побажанням успіхів у роботі до її учасників  звернулись Сергій Васильович Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради;  Світлана Володимирівна Жуковська,  директор ЗОШ № 5, заслужений працівник освіти України; Світлана Володимирівна Герегова,  доцент кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин, кандидат історичних наук; Суровцев Олег Андрійович,  асистент кафедри історії України  факультету історії, політології та міжнародних відносин, кандидат історичних наук.

Мистецькі дарунки всім присутнім подарували юні скрипалі музичної школи № 4 та заслужений артист України Гакман Микола Михайлович.

Після відкриття конференції 50 юних науковців-краєзнавців з ліцеїв №2, 4; гімназій №1, 2, 4, 5, 7; НВК «Лідер», ЗЗСО № 2, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 16, 20, 24, 25, 31, 33, 38, 39, 41 представили свої науково-дослідницькі та пошукові роботи  за такими напрямами: «Духовна спадщина мого народу», «З попелу забуття», «Шкільний музей», «Козацькому роду нема переводу», «Із батьківської криниці», «Геологічними стежками України», «Географія рідного краю».

Головами журі кожного напряму конференції були науковці Чернівецького національного університету ім.Ю.Федьковича. Разом з членами журі визначено переможців кожного напряму, яким начальник управління освіти Сергій Васильович Мартинюк вручив дипломи І, ІІ та ІІІ ступенів.

Переконані: протиставити пам’ять руйнику-часу – саме це скеровує учнів та педагогів закладів освіти міста до краєзнавчої науково-дослідницької роботи. Тож бажаємо не зупинятися на досягнутому!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *