Педагогічна культура й особистісні якості класного керівника Нової української школи

«Вчительська професія – це постійне людинознавство, що ніколи не припиняється, проникнення у складний духовний світ людини…» (В. Сухомлинський)
У кінці лютого на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст.№39 відбувся міський семінар-практикум для класних керівників закладів загальної середньої освіти міста на тему: «Педагогічна культура й особистісні якості класного керівника Нової української школи».
Розпочала роботу семінару Німіжан С.К., методист ММЦ закладів освіти управління освіти Чернівецької міської ради.
Сільва Костянтинівна привітала присутніх і ознайомила з планом семінару.

Директор Димашок А.Д. розповів про досягнення педагогів і учнів закладу. Яскравим доповненням презентації став емоційний виступ учнів 3 класу, які з захопленням розповіли про своє шкільне життя.
Семінар-практикум складався з трьох частин: теоретичної, практичної та етапу релаксації.
В теоретичній частині Німіжан С.К. ознайомила класних керівників зі змістом Програми «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» у поступі до цінностей (рекомендованою Вченою радою Інституту проблем виховання  НАПН України, протокол №6 від 02 липня 2018р.), приділила велику увагу питанню педагогічної культури й особистісним якостям класного керівника, вмінню переконувати, бути доброзичливим, толерантним й водночас вимогливим педагогом.
Під час проведення інтерактивної технології «Світове кафе» всі учасники семінару об’єднались в творчі групи для обговорення актуальних питань, отримання досвіду та знань, створення нових ідей.
Актуальні питання, які обговорювали класні керівники:
1.Професійні риси особистості класного керівника.
2.Перелік  «шкільних табу», які допоможуть уникнути помилок на робочому місці.
3.Вміння  переконувати як складова професіоналізму класного керівника.
4.Педагогічна культура класного керівника Нової української школи

Практична частина семінару-практикуму складалась з презентацій творчих класних керівників.
Кожен класний керівник закладу – це насправді творча, яскрава особистість, яка любить свою роботу, дітей, має своє хобі.
А.П.Николин, вчитель англійської мови, класний керівник 6 класу, розповіла про своє захоплення вишивкою «Вишиванка – моя душа». Її вихованці співають, танцюють, вишивають, щиро захоплюються народним мистецтвом. Учні 6 класу подарували учасникам семінару сувеніри, вишиті з любов’ю власноруч.

М.Д.Ланівський, вчитель образотворчого мистецтва, класний керівник 8 класу, ввів усіх гостей в «Барвистий світ української писанки», провів для вчителів захоплюючий майстер-клас з писанкарства. Його учні були турботливими консультантами-помічниками.

Ж.М.Стьопкіна, вчитель хімії, класний керівник 10 класу, представила фрагмент виховного заходу «Вчимося бути толерантними». Мудрий підхід педагога, вміння переконувати, повага до особистості підлітка допомагають вирішувати складні питання, створювати комфортну атмосферу та безпечне шкільне середовище, в якому кожен учасник освітнього процесу розвивається та самостверджується.

І.М.Гаврилець, психолог школи, провела з учасниками заходу заняття з елементами тренінгу «Який типаж, або Розпізнаємо типи вчителів». Робота була пізнавальною, повчальною.

Під час етапу релаксації учасники семінару-практикуму відвідали краєзнавчий музей закладу «Свічадо», в якому учні 9 класу разом з учителем географії, керівником музею Н.М.Гамаль провели змістовну, цікаву екскурсію.

«Улюбленим учителем підлітка, юнака, дівчини стає той, хто щодня відкривається перед допитливим юним розумом і полум’яним серцем якоюсь новою гранню. Якщо ви хочете бути улюбленим учителем, турбуйтесь про те, щоб вихованцю вашому було що у вас відкривати. Якщо ж ви кілька років один і той самий, якщо день, що минув, нічого не додав до вашого багатства, ви можете стати осоружним і навіть ненависним» (В.О. Сухомлинський)
Зібрання пройшло в творчій, дружній атмосфері.
Управління освіти Чернівецької міської ради, класні керівники закладів загальної середньої освіти міста висловлюють подяку адміністрації, педагогічному та учнівському колективу закладу в проведені цікавого заходу.
Матеріали семінару:
«Педагогічна культура й особистісні якості класного керівника Нової української школи» (презентація)
https://drive.google.com/open?id=16HXXPeeAOSMUwrDWpnloKXzJtGq4A3te
Програма «НОВА УКРАЇНСЬКА ШКОЛА» у поступі до цінностей
https://drive.google.com/open?id=1P1rw0Dk_9gpZeg6dVd-ykL5FthqELpJO

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *