25 жовтня 2019 року розпочалася підготовка педагогічних працівників, які навчатимуть першокласників за новим Державним стандартом початкової освіти у 2021/2022 н.р. (за попереднім прогнозом таких налічується 110). Додатково до роботи долучилися 11 педагогів, які вже навчають учнів 1 класу Нової української школи з 1 вересня 2019 року, але не пройшли навчання на очних сесіях.
Навчання колег відбувається відповідно до Типової освітньої програми організації і проведення підвищення кваліфікації педагогічних працівників, затвердженої Міністерством освіти і науки України.
Обов’язкова частина підвищення кваліфікації вчителів містить 60 годин очних сесій (сюди входять тренінгові заняття, інтерактивні лекції, майстер-класи, дискусії, конференції ) та 60 годин дистанційних занять (розроблений “Освіторією”, EdEra та МОН курс).
Наприкінці курсу навчання відбудеться презентація авторського творчого продукту (проектів, технологічних портфоліо, навчально-методичних розробок, модельних програм).
Під час навчання вчителі мають опанувати такі блоки компетентностей:
- професійно-педагогічна;
- соціально-громадянська;
- загальнокультурна;
- мовно-комунікативна;
- психологічно-фасилітативна;
- підприємницька;
- інформаційно-цифрова.
Учителі міста працюють у двох локаціях, що розмістилися на базі Чернівецьких СЗОШ №6 та ЗОШ №20 Чернівецької міської ради.
Заняття також включають: освітній потенціал гри з Лего методику компетентнісного навчання «Шість цеглинок»; основи інклюзивної освіти; інтегроване навчання; нейропсихологію в освіті.