Презентація Всеукраїнського вишивального проекту «Відродження борщівської сорочки»

Відповідно до листа Департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації від 18.11.2019№01-31/3019 «Щодо презентації Всеукраїнського вишивального проекту «Відродження борщівської сорочки»» управління освіти Чернівецької міської ради інформує, що 21 листопада о 13.00 в учбово-методичному центрі культури Буковини (вул. Й. Главки, 1-а) відбудеться презентація Всеукраїнського вишивального проекту «Відродження борщівської сорочки».
В експозиції будуть представлені 22 вишитих фрагменти борщівських автентичних сорочок з різних регіонів України, які відтворили 24 майстрині давніми борщівськими швами і техніками: колодки, верхоплут, підстелений хрестик, ретязь, лічильна гладь та ін. Розмір кожного полотна – 30х40 см. Автор та ініціатор проекту – Майя Юркевич. Упорядник схем – майстер художньої вишивки Вікторія Кривоніс. Куратор і учасниця проекту в Чернівцях – майстер народної вишивки Наталка Пташинська.
За основу взято схеми деталей борщівських сорочок Борщівського обласного краєзнавчого музею з книги Людмили та Олексія Покусінських “Борщівська народна сорочка”, які дослідили та відтворили самі ж автори. Виставка пересувна і вже побувала у Тернополі, Львові, Києві, Дніпрі, Мелітополі, Новій Каховці та інших містах України.
З метою популяризації національних цінностей та патріотичного виховання молоді просимо сприяти відвідуванню виставки учнівськими та педагогічними колективами закладів загальної середньої та позашкільної освіти.
Експозиція діятиме з 21 листопада по 19 грудня 2019 року. Вхід вільний.
Дякуємо за співпрацю!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *