Роль шкільної бібліотеки у формуванні національно-патріотичної свідомості читача

Патріотизм-це не любов до ідеї,

                                             а любов до вітчизни.

                                В. Распутін       

У різні  часи та епохи у всіх цивілізованих державах сім’я, школа, суспільство ставили перед собою завдання виховати громадянина, патріота своєї країни. Сьогодні важливо відтворити в українському суспільстві почуття істинного патріотизму як духовно-моральної та соціальної цінності, сформувати в учнів громадянсько – активні, соціально значущі якості, які вони можуть проявити в усіх видах діяльності, і, перш за все, пов’язаних із захистом рідного краю, народу та Батьківщини, реалізацією особистого потенціалу на благо української держави. Патріотизм сьогодні є нагальною потребою: держави, особистості, суспільства.

Патріотичне виховання є складовою частиною загального виховного процесу і пронизує всі сторони життя: соціальну, економічну, політичну, правову, педагогічну.

21 листопада, в  День Гідності та Свободи, в ЗОШ № 27 був проведений семінар – практикум  шкільних бібліотекарів м. Чернівці. Тема семінару: «Роль шкільної бібліотеки в формуванні національно – патріотичної  свідомості читача».

Відкрила й ознайомила з планом роботи заходу методист ММЦ Л.М. Ватутіна. Гостей радо зустріла адміністрація навчального закладу, а  директор  В.М. Томяк представив візитну картку школи.  Бібліотекарі працювали над питаннями виховання любові до України, гордості за її народ , покладали квіти до плити «Героям Небесної Сотні» та запалили  свічку пам’яті приурочену до Дня Гідності та Свободи.

Бібліотекарі із великим задоволенням прослухали презентацію книги «Співала скрипка про любов» автора, вчителя української мови та літератури ЗОШ№27 .Ю. Ізбар. Провели захоплюючу екскурсію в  кабінет українознавства  під керівництвом вчителя української мови Л.С. Романюк, а також мандрували шляхами історії в клубі-музеї «ЧЕСТЬ І ДОБЛЕСТЬ» спільно з директором музею В.І. Дяконюком.

На практичному занятті  Н.В. Дзьоник, завідувач шкільною бібліотекою ЗОШ № 27 та  С.І.  Кігніцька, бібліотекар школи, провели з учасниками семінару новітню форму бібліотечної роботи воркшоп «Нова бібліотека – новій українській школі». При підведені підсумків роботи семінару виробили та затвердили  методичні рекомендації щодо патріотичного виховання в освітньому просторі шкільної бібліотеки. Відзначили, що у Новій українській  школі виховний процес буде невід’ємною складовою всього освітнього процесу й орієнтуватиметься на загальнолюдські цінності, зокрема морально-етичні (гідність, чесність, повага до життя повага до себе та інших людей), соціально-політичні (свобода, демократія, культурне різноманіття, повага до рідної мови і культури, патріотизм, шанобливе ставлення до довкілля, повага до закону, солідарність, відповідальність). Від того, чи  читають  наші діти, що читають і як читають, залежить їхній сьогоднішній  успіх і завтрашня доля, а в цілому, і доля  України та ії майбутнє.

Вельми вдячні організаторам семінару-практикуму за бездоганну організацію заходу, цікавий та змістовний матеріал, який бібліотекарі, використовуватимуть в своїй практичній діяльності.

Фотозвіт можна переглянути за ПОСИЛАННЯМ.

Методист ММЦ  Л.М. Ватутіна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *