Семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи

Протягом 28.04-7.05.2020 відбувся семінар-практикум заступників  директорів з навчально-виховної роботи  закладів загальної середньої освіти міста в онлайн-режимі на платформах  Google Клас та ZOOM. Під час його проведення обговорено проблему «Освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання. Методичні аспекти».
Семінар-практикум відбувся у 3 етапи. На підготовчому етапі заступники реєструвалися й прописували запитання, які вони хотіли б обговорити під час семінару-практикуму. Саме ці питання стали предметом обговорення під час онлайн-зустрічі.
Дистанційний етап – робота в Google Класі, де учасники семінару опрацьовували інформаційні та методичні матеріали про організацію освітнього процесу за технологією дистанційного навчання (публікації від Герасим Н.П., завідувача ММЦ, Пшенички Н.В., Терлецької І.Д., Ткач А.В., методистів ММЦ); виконували індивідуальні та групові завдання. Всього в Google Класі упорядковано 7 розділів, зроблено 19 публікацій, розміщено 68 матеріалів і отримано 139 відгуків.

Підсумковий етап (07.05.2020) – онлайн-зустріч: проведення дискусій у 3-х групах, підсумкова сесія та рефлексія.
Під час онлайн-дискусій у групах обговорено такі проблеми: «Тривалий карантин  – виклики чи нові можливості для освіти?» (модератор – Терлецька І.Д., методист ММЦ), «Організація освітнього процесу в умовах карантину. Що залежить від нас?» (модератор – Артименко Г.І., методист ММЦ), «Чи може бути об’єктивною оцінка в умовах навчання з використанням дистанційних технологій?» (модератор – Ткач А.В., методист ММЦ).

Герасим Н.П., завідувач ММЦ, під час підсумкової сесії представила результати Google опитування заступників про стратегії дистанційного навчання – переваги та виклики синхронного та асинхронного режимі. Зазначила,  що 52% респондентів вважають оптимальним поєднання двох режимів навчання, 34% – за синхронний режим, 14% – за асихронний. Ознайомила з результатами онлайн-голосування «Який досвід ви хотіли б вивчити детальніше?», який проводився протягом періоду проведення семінару-практикуму на menti.com. Кращими практиками в організації навчання в дистанційному режимі визначено ліцеї №1,2,4, гімназію №2 та ЗОШ №38.


У підсумковій сесії взяли участь Мартинюк С.В., начальник управління освіти Чернівецької міської ради, Кузьміна О.Л., заступник начальника, начальник відділу загальної середньої освіти.

Сергій Васильович Мартинюк, начальник управління освіти, відзначив роботу окремих закладів щодо організації освітнього процесу за технологією дистанційного навчання, наголосив на важливості організованого завершення 2019/2020 н.р. та проведення підсумкового оцінювання.


Олена Леонідівна Кузьміна, заступник начальника, начальник відділу загальної середньої освіти, звернула увагу заступників на організацію роботи в закладах щодо заповнення класних журналів, прокоментувала наказ управління освіти від 05.05.2020 №195 «Про завершення 2019/2020 н.р. у закладах загальної середньої освіти м.Чернівці».

Завершився семінар-практикум заступників директорів з навчально-виховної роботи в онлайн-режимі рефлексією на menti.com, яку провела Наталія Павлівна Герасим, завідувач ММЦ.
Учасники заходу відзначили високий рівень організації та проведення семінару-практикуму, важливість обговорюваної проблеми та цінність наданих методичних матеріалів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *