Свідомий громадянин починається зі шкільної парти

У Чернівцях обговорили міську Програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді. Досвід державної політики впродовж усіх років незалежності України засвідчив, що національно-патріотичному вихованню дітей та молоді приділялось недостатньо уваги. Тому така важлива ця Програма, яку ми хочемо втілити у життя у Чернівцях.

Обговорити Цільову соціальну програму національно-патріотичного виховання дітей та молоді Чернівецької міської територіальної громади на 2022-2025 роки зібралися представники управління у справах сім’ї та молоді департаменту соціальної політики, управління освіти, управління культури, управління по фізичній культурі та спорту, КУ «Молодіжний центр Чернівців «Резиденція молоді», представники закладів освіти.

Національно-патріотичне виховання має набути характеру системної і цілеспрямованої діяльності органів місцевого самоврядування та закладів освіти – у цьому були солідарні всі присутні.

Основними складниками національно-патріотичного виховання, які закладені у Програмі, є громадянсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання. Йдеться, зокрема, про вшанування пам’ятних дат та історичних постатей, профорієнтація на військові спеціальності, розвиток краєзнавчого туризму, підтримку та розвитку об’єднань, центрів, клубів, діяльність яких пов’язана з національно-патріотичним вихованням дітей та молоді, сприяння розширенню сфери застосування української мови… І звісно – проведення заходів з увічнення пам’яті борців за незалежність України в АТО/ООС на Сході України, Героїв Небесної Сотні.

Термін виконання Програми – з 2022 до 2025 року.

Варто зауважити також, що за останні роки навчальні заклади міста вже неодноразово проводили заходи з національно-патріотичного виховання. Тому певні напрацювання є.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *