80 логопедів працює у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Чернівецької громади.

6 березня відзначається Європейський день логопеда або День мовленнєвої та мовної терапії.
▪️Цей день має на меті підкресли важливість роботи логопедів, які працюють як у закладах освіти, так і у закладах охорони здоров’я.
▪️Сьогодні, на базі ліцею №19 ім. О. Кобилянської, зібралися логопеди, які працюють у наших ліцеях, гімназіях та дошкільних закладах.
На захід також були запрошені студенти факультету педагогіки, психології та соціальної роботи ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Управління освіти співпрацює із ЧНУ та Кам’янець Подільським національним університетом ім. І. Огієнка, де здобувають освіту майбутні логопеди. Студенти цих вишів проходять практику у чернівецьких закладах освіти.
▪️Про важливість роботи логопеда, його велику роль у тому, аби не тільки розвинути мовлення дитини, а й впевненість дитини у собі, говорили всі присутні.
Кандидатка філологічних наук, асистентка кафедри педагогіки і психології дошкільної та спеціальної освіти ЧНУ імені Юрія Федьковича Любов Костик у своєму слові наголосила на важливості співпраці між студентами та логопедами дошкілля і логопедичних пунктів.
▪️Про особливості роботи логопедичних пунктів Управління освіти Чернівецької міської ради розповіла керівник методичного об’єднання учителів-логопедів Лілія Паращук. А про діяльність логопедів у закладі дошкільної освіти говорила консультант Чернівецького міського центру професійного розвитку педагогічних працівників Лариса Попович, яка також працює логопедом у ЗДО.
▪️Директорка ліцею №19 Уляна Легусова зауважила, що кожному закладу освіти завжди потрібні фахові логопеди. Також освітяни підкреслювали: дуже важливою є послідовність і наступність роботи логопеда закладу дошкільної освіти та закладу загальної середньої освіти.
▪️Всі присутні переглянули виставу “Шепелява Марійка”, яку підготували та зіграли самі логопеди. Подивилися цікаві відеосюжети “Логопед очима дітей”, провели вікторини та пізнавально разом провели час.
▪️▪️▪️
… У 2024- 2025 н.р. у ліцеях та гімназіях Чернівецької громади 1539 учнів потребують корекції мовлення, із них зараховано на логопедичні пункти 845 учнів. 14 вчителів-логопедів надають логопедичні послуги в 36 закладах загальної середньої освіти.
…У закладах дошкільної освіти громади працює 66 вчителів-логопедів, з яких 34 на спеціальних групах для дітей з порушенням мовлення. У 2024- 2025 н.р. логопедичною службою охоплено майже 1000 дошкільнят.
Також у Чернівецькій громаді працює спеціалізований заклад саме для дітей з порушенням мовлення – заклад дошкільної освіти компенсуючого типу для дітей з особливими освітніми потребами №37 «МовоЗнайко».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *