У День рідної мови директори шкіл, гімназій та ліцеїв Чернівецької громади зібралися на нараду у ліцеї №13.
Перед тим, як подивитися стрічку, начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук обговорила з директорами важливе робоче поточне питання. А саме те, що
шоли, гімназії та ліцеї Чернівецької громади 22, 23 та 24 лютого переходять на дистанційне навчання.
Такою є рекомендація Міністерства освіти і науки України, з метою убезпечення життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу, а також як превентивний захід перед річницею початку повномасштабної війни росії проти України.
Також начальниця управління представила колегам Світлану Волошину, яка відтепер є директором НВК “Лідер”. Адже попереднього директора Юрія Бабечка не стало минулого тижня…
На нараду, яка проходила в укритті ліцею, також завітав заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк. Він нещодавно у складі делегації міської ради побував у румунському місті Тімішоара – побратимі Чернівців. Юрій Миколайович розповів про відвідини там українських центрів, зустрічі з нашими громадянами. І попросив директорів закладів, якщо є така можливість, зібрати туди українські книжки, за якими вчаться там наші діти і читають українці, які виїхали до Румунії після повномасштабного російського вторгнення.
Ірина Ткачук наголосила, чому важливо переглядати такі документальні стрічки, як “Соловей співає”. Адже тут мовне питання піднімається всебічно, є коментарі фахівців. І такі стрічки доводять, що мова має значення.
Авторка ідеї, сценарію і продюсер фільму “Соловей співає” – Леся Воронюк. Вона зауважувала, що ідея дея стрічки “Соловей співає” виникла у 2014 році, коли розпочалася війна на Донбасі. Прем’єра фільму відбулася у 2020 році.
Після перегляду фільму, всі охочі змогли у шкільному тирі спробувати постріляти з гвинтівки – під керівництвом інструктора. Адже такі навички тепер важливо мати кожному українцю.