Сьогодні відбулося урочисте відкриття міського етапу Всеукраїнської дитячо–юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
36 команд гімназій та ліцеїв Чернівецької громади зібралися на території військово- спортивного ліцею.
Всіх учасників привітав заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк, який зауважив, що національно-патріотичне виховання – це основа основ.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Звертаючись до ліцеїстів та гімназистів, начальниця Управління освіти Ірина Ткачук зауважила, як за два роки гра “Джура” активно розвинулася. Адже у 2021 році у такому ж відкритті міського етапу брало участь 11 команд.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
До учасників гри – старшої та середньої вікової групи, активно доєднуються й учні молодшої вікової категорії. Сьогодні у строєвому марші взяли участь і наймолодші – команда із гімназії №6 “Берегиня” – “Буковинські соколята”.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Всі учасники міського етапу гри “Джура” пройшлися маршем. Відтак впродовж кількох годин тривав конкурс “Ватра” – це творчо-художнє представлення роїв (команд).
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Виступ команд оцінювали судді у складі заступниці начальника Управління освіти з виховної та позашкільної роботи закладів освіти Надії Шевченко, директорів наших позашкільних закладів, вчителів предмету “Захист України”.
Головний секретар гри – вчитель ліцею №14 Леонід Марцісь.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
У Чернівецькій громаді гра “Джура” почала активно розвиватися з 2021 року. Зараз кількість роїв (команд) збільшилася майже втричі.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Є молоді козаки (старша вікова група), є джури (середня вікова категорія) і є новаки (молодша вікова категорія).
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Впродовж навчального року відбуватимуться різні змагання гри “Джура”: «Впоряд», стрільба з пневматичної гвинтівки, підтягування на перекладині, метання гранати, перетягування линви, медична та домедична допомога, гра “Відун”, розбирання і збирання макетів зброї та спорядження магазина.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t55/1.5/16/1f7e2.png)
Завершиться міський етап “Джури” у травні визначенням переможців.