На ній обговорили заходи на перший семестр цього навчального року.
Присутні керівники департаментів, управлінь, установ, органів місцевого самоврядування, закладів освіти Чернівецької громади та Чернівецької області ознайомилися із планом спільних заходів на І семестр 2022/2023 н.р. щодо забезпечення безпечного освітнього середовища у рамках Всеукраїнського пілотного проекту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» у Чернівецькій громаді.
У робочій зустрічі взяли участь Лесюк Юрій, заступник Чернівецького міського голови, Сакрієр Оксана, директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА, Ткачук Ірина, начальниця управління освіти Чернівецької міської ради, Палійчук Оксана, директорка Управління державної служби якості освіти у Чернівецькій області, Басараба Микола, начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП у Чернівецькій області, Єнаке Руслан, начальник сектору ювенальної превенції УПД ГУНП у Чернівецькій област, Никитенко Інна, начальник служби у справах дітей Чернівецької міськради, Власюк Павло, начальник відділу запобігання НС по м. Чернівці, Харитон Віталій, начальник центру технічної охорони Управління поліції охорони, Пастух Ігор, начальник сектору зв’язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю Управління патрульної поліції, Починок Анжела, директорка Чернівецького ліцею № 4 та Тіміш Родіка, консультантка міського центру професійного розвитку педагогічних працівників, спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі.
Розпочинаючи засідання робочої групи, а така робоча група збирається вже вдруге, Юрій Лесюк зауважив, що всі заходи повинні бути скеровані на те, аби батьки могли отримати ствердну відповідь на запитання, а чи буде безпечно їхнім дітям в освітньому закладі.
Вже зараз, як повідомила Родіка Тіміш, в рамках згадуваного пілотного проекту відбуваються онлайн- зустрічі з батьками. Визначено сто тем, які є важливими щодо безпеки дітей. Те, чим найбільше цікавляться батьки, це психологічні особливості дітей в різному віці, на що звертати увагу, їм також важливо більше знати про кібербулінг.
Анжела Починок, директорка ліцею, зауважила, що не всі батьки з розумінням ставляться до того, що вхід на територію закладу всім, крім дітей заборонено. Тому важливо, щоб це озвучували різні структури – про необхідність такого безпекового кроку.
Оксана Сакрієр підкреслила, що сьогодні освітній заклад може стати таким своєрідним плацдармом співпраці різних структур щодо безпеки дітей. Адже від 24 лютого в питаннях безпеки було чимало зроблено, але ще більше треба зробити.
Щодо закладів освіти Чернівецької громади, Ірина Ткачук сказала, що фактично у всіх закладах загальної середньої освіти є тривожні кнопки і майже всі забезпечені системами відеоспостереження.
Всі зауваження і побажання, висловлені присутніми на робочій нараді, будуть опрацьовуватися. Також озвучувалися пропозиції щодо превентивних заходів в закладах освіти, аби діти не ставали учасниками чи свідками різного роду протиправних дій. Адже безпечний освітній простір дозволить проводити навчальний процес якісно і спокійно.