Вчора у Чернівцях відбувся Всеукраїнський форум “Безпечний освітній простір: взаємодія заради майбутнього”.
У заході, що відбувся в обласній бібліотеці ім. М. Івасюка, взяли участь як освітяни, так і представники різних силових структур. На форумі було підбито річні підсумки пілотного проєкту “Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі”. У Чернівцях цей проєкт втілювався у таких закладах: ліцей №4, гімназії №5 та 7 і ЗОШ №30.
Заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк зауважив, що міська рада підтримувала проєкт, а спеціаліст з безпеки є важливим, адже це людина, яка знає алгоритм взаємодії закладів освіти і відповідних силових структур, є координатором і знає, як реагувати у відповідній ситуації.
Начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук у своєму слові зазначила, що проєкт “Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі” показав себе успішним. І тут Чернівецька громада може бути прикладом для інших громад. Відтак, як сказала Ірина Ярославівна, проєкт вже може працювати не тільки як пілотний.
Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької громади Родіка Тіміш подякувала Управлінню освіти за співпрацю і ті слушні зауваження та побажання, які допомагали реалізовувати проєкт краще.
Начальник ГУНП у Чернівецькій області Віктор Нечитайло вручив Подяки директорам пілотних закладів освіти. Також Подяку за участь у впровадженні в закладах освіти Чернівецької громади проєкту
“Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі” отримала начальниця Управління освіти Ірина Ткачук.
На форумі були присутні і директори та заступники різних ЗЗСО Чернівців, які, беручи участь у форумі, пройшли підвищення кваліфікації з питань створення безпечного середовища у закладах освіти.
У рамках форуму відбулися три дискусійні платформи – за участі директорів пілотних ЗЗСО, представників ювенальної превенції ГУНП в області, Поліції охорони, ДСНС в області. Зокрема, йшлося про проведення превентивних заходів у закладах освіти.
Директорка ліцею №4 Анжела Починок поділилася, якою була ситуація в безпековому плані в ліцеї. Зокрема, Анжела Іллівна наголосила, що у закладі переконалися, якими важливими є фізична охорона, “тривожні кнопки”, зовнішнє відеоспостереження та огороджена територія ліцею.
– Фізична охорона дуже стимулює всіх учасників освітнього процесу до виконання правопорядку, – зазначила директорка – Також всі у закладі знають, що є спеціаліст з безпеки, і він двічі на тиждень буває у закладі. Працює “Скринька довіри”. Тобто, в безпековому плані, все підсилює одне одного. Цьогоріч у нас не було зафіксованих заяв з приводу булінгу. Тому можемо сказати впевнено: превентивні заходи дуже важливі.
Також на форумі була присутня психолог БФ “Світ майбутнього” Наталія Царенко. Із цим фондом Управління освіти має підписаний меморандум. Як розповіла пані Наталія, впродовж року у школах, гімназіях та ліцеях Чернівецької громади для учнів та педагогів було проведено 110 психологічних тренінгів.
Онлайн до форуму доєдналися радник міністра освіти та науки України Олександр Гончар та спеціалісти з безпеки в освітньому середовищі з різних громад України.
Як засвідчило обговорення на форумі, комплекс різних превентивних заходів, співпраця освітян та силовиків, дають необхідний результат і забезпечують найголовніше – безпеку школярів у закладі освіти.