Освітяни, учні та батьки за бажанням можуть брати участь у духовно-просвітницьких заходах, які проводить священник.
Між Управлінням освіти Чернівецької міської ради та Чернівецькою єпархією УГКЦ підписано меморандум про співпрацю, а точніше про шкільне капеланство. Як відомо, сьогодні капелан присутній у різних сферах громадського життя: у війську, в лікарнях, у в’язницях, в притулках…
Українська греко-католицька церква Українська Греко-Католицька Церква запроваджує також і шкільне капеланство. Це коли капелан може бути присутнім у закладах дошкільної освіти, загальної середньої освіти та позашкільної освіти. Сьогодні, у такий не простий час, праця психолога та капелана є дуже потрібною для освітян та дітей.
Меморандум підписали начальниця Управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук та представник Чернівецької єпархії УГКЦ Чернівецька єпархія УГКЦ, голова єпархіальної комісії освіти і виховання отець Володимир Боровий. Отець Володимир має також 12- річний досвід педагогічної праці, адже читає лекції про морально-духовні цінності педагогам в Інституті післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області.
Відповідно до підписаного меморандуму, за бажанням освітнього закладу, капелан може проводити тут духовно- просвітницьку роботу, проводячи зустрічі із вчителями, школярами чи батьками.
Також капелан на запрошення адміністрації закладу може брати участь у педагогічних нарадах, виховних годинах, батьківських зборах, надавати рекомендації щодо поліпшення психологічного клімату у закладі.
Зустрічі, які проводитиме капелан, є добровільними, і лише за бажанням вчителів, дітей чи батьків.
Також шкільний капелан може бути залучений до розробки та реалізації програм та проектів, пов’язаних з духовним розвитком учнів, батьків та вчителів.
Форми та методи своєї роботи капелан повинен обов’язково узгоджувати з адміністрацією закладу освіти.