Сьогодні, 30 серпня 2017 року, напередодні початку нового навчального року під керівництвом начальника управління освіти Чернівецької міської ради Сергія Мартинюка в обласному центрі естетичного виховання «Юність Буковини» відбулася традиційна міська серпнева педагогічна конференція з теми: «Реалізація пріоритетних напрямів розвитку освіти міста Чернівців та готовність до впровадження концептуальних засад Нової української школи». У ній взяли участь: Чернівецький міський голова Олексій Каспрук, директор департаменту освіти і науки облдержадміністрації Оксана Палійчук, заступник директора Інституту післядипломної педагогічної освіти Тамара Богачик, голова міської профспілки працівників освіти і науки Ганна Поштар, депутати Чернівецької міської ради, педагоги дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, працівники управління освіти та міського методичного центру.
У підготовці та проведенні конференції взяли участь близько 700 освітян, які в 2017-2018 навчальному році будуть реалізовувати Концепцію «Нової української школи». «Вітаю чернівецьких педагогів з початком нового навчального року і нових завдань розвитку освіти в місті,- каже Чернівецький міський голова Олексій Каспрук. – Дві чернівецькі школи – 27 та 28 – потрапили до пілотного проекту, який втілює нові стандарти освіти. З 1 вересня 132 першокласники нашого міста навчатимуться по-новому. Запевняю, що і влада і вся педагогічна спільнота підтримають ці колективи, щоби успішно реалізувати цю реформу, закласти фундамент нової української школи, яка виховає талановитих, креативних, конкурентоздатних учнів. У той самий час мушу зазначити, що громада міста невдоволена результатами ЗНО. Ми маємо навчитися визнавати свої помилки, повною мірою використовувати величезний потенціал наших вчителів, знаходити нові підходи і перебирати досвід кращих шкіл. Тоді ми зможемо здобути перші місця у всіх основних дисциплінах, а чернівецька освіта стане для всіх взірцем. Розумію, що педагогам важко працювати у переповнених класах і дошкільних групах. Але цю проблему неможливо вирішити протягом одного року. Утім ми докладаємо чималих зусиль, щоби це сталося якомога швидше: цьогоріч ми вперше за час незалежної України відкриваємо новозбудований дитсадок, у планах також зведення сучасної школи. Завдяки децентралізації Чернівці отримали чималий ресурс, тож у 2017 році змогли виділити на розвиток освіти 850 мільйонів гривень. Тож у співпраці з нашими талановитими педагогами зможемо покращити якість освіти і створити усі необхідні умови для належного розвитку наших дітей, які є майбутнім нашого міста».
Упродовж конференції педагогічні працівники шукали рішення, які допоможуть у найближчому майбутньому змінити систему освіти Чернівців, зробивши її більш відкритою, доступною та якісною. Йшлося про роботу шкіл, в яких спільно з однолітками навчаються учні з особливими освітніми потребами, про єдиний освітній простір міста, де невід’ємними складовими є дошкільне, загальноосвітнє та позашкільне навчання. Учасники конференції змогли спільно обговорити ті зміни та реформи, які відбуваються в освітній галузі і є неминучими в умовах розвитку будь-якого суспільства; окреслити основні напрями діяльності на наступний навчальний рік; вирізнити ті проблеми та труднощі, які виникають в процесі нашої діяльності та спробувати спільно знайти шляхи їх подолання.
Кращих працівників освітньої галузі міста відзначено грамотами та подяками Чернівецької міської ради, управління освіти Чернівецької міської ради, міської профспілки працівників освіти і науки.