З 28 лютого по 3 березня делегація директорів Чернівецьких шкіл перебувала з робочим візитом у Румунії.
Ця поїздка була насичена цікавими подіями та плідною на звершення творчих задумів. Спілкування з іноземними колегами, обмін досвідом та можливість збагатитися новими ідеями – головний стимул екскурсії.
Прагнення до активної співпраці в обох сторін було помітне вже з першого дня роботи. Приємне знайомство шкіл-партнерів, а також угоду про подальшу співпрацю не залишили тільки на словах, а закріплено корисною справою – спільною висадкою дерев. Цікаво, що це не нововведення, а вже кількарічна традиція.
Другий день роботи був присвячений знайомству з культурою та духовною спадщиною Румунії. Приємною несподіванкою стала поїздка до літньої резиденції румунських королів – замку Пелеш, що знаходиться поблизу м. Сіная. Прогулянка його околицями занурила нас, гостей, в атмосферу середньовічної Румунії, щоб ми змогли відчути колорит цієї країни, її автентичність.
Наступною зупинкою нашої екскурсії став єдиний у Європі музей годинників, саме тут ми переконалися в таланті й винахідливості румунів, що дуже споріднює їх із українцями.
Найпліднішим виявився третій день зустрічі. У м. Плоєшті відбувся Міжнародний освітній форум, на якому учасники делегації мали можливість подискутувати на тему «Можливості випускника закладу доуніверситетської освіти у виборі навчання в престижному ВНЗ своєї країни, Європи та світу». Проблема виявилась актуальною як для румунів, так і для нас, українців. Цікаво було послухати, як колеги із сусідньої держави намагаються забезпечити випускника великим вибором вузів та факультетів та співставити їхні ідеї із своїми міркуваннями. Підсумком форуму стало підписання двосторонньої угоди про співпрацю між освітніми закладами України та Румунії.
Останнім етапом перебування нашої делегації в Румунії став візит до Посольства України, Сенату і Парламенту в Бухаресті, де ми були приємно вражені відкритістю чиновників, їх готовністю поділитися буд-якою інформацією, яка була нам цікавою. Ми стали свідками згуртованої, організованої, націленої на результат роботи румунських урядовців.
Загалом, поїздка принесла позитивні емоції, нові творчі ідеї, задоволення від можливості обмінятися думками з компетентними колегами й натхнення ще активніше працювати над розвитком освітньої галузі на Буковині.