Освіта ХХІ століття вимагає від педагогів здатності постійно навчатися, готовності до застосування нових освітянських ідей, а також потреби перебувати у постійному творчому пошуку. Відповідно, вчителі англійської мови, як рушії змін в освіті, постійно працюють над вдосконаленням професійної майстерності, опановуючи новітні технології навчання. Ефективною складовою професійного росту вчителя є його активна участь у семінарах, тренінгах, конференціях, майстер-класах, різноманітних онлайн-курсах, курсах підвищення кваліфікації та міжнародних проектах. Саме тому 10 січня 2018 року на базі гімназії №7 м.Чернівців було проведено практичну конференцію для вчителів іноземних мов «SOVa Teacher Training Day Chernivtsi», яка зібрала понад 200 педагогів міста та Чернівецької області.
Знаменитий тренер, засновниця та керівник освітньої компанії СОВа Лана Сушко разом з командою досвідчених викладачів (Марина Антонюк, Юлія Гусак, Катерина Худик, Світлана Матис, Марина Морозова, Оксана Попел, Оксана Торубара і Маріанна Юрчак) підготували змістовну та цікаву програму майстер-класів для вчителів.
С.В.Мартинюк, начальник управління освіти Чернівецької міської ради, і О.Л.Кузьміна, заступник начальника управління Чернівецької міської ради, взяли участь в урочистому відкритті конференції. Сергій Васильович та Олена Леонідівна підкреслили важливість заходів щодо розвитку професійної компетентності педагогів з метою популяризації вивчення англійської мови в закладах загальної середньої освіти міста Чернівців.
Лана Сушко розпочала конференцію з питання, що стосується зміни ролі вчителя в умовах сьогодення. Катерина Худик акцентувала увагу на основних напрямках діяльності вчителя 21 століття, а Світлана Матис поділилася своїми ідеями джерел натхнення і творчості – так необхідних у педагогічній роботі.
Учасники конференції мали нагоду відвідати різноманітні сесії, розширити та практично застосувати свої знання з тем, які були розподілені за наступними категоріями: методика викладання молодшим школярам (“To draw or not to draw”, “Role plays”, “Assessment of/for learning in primary school”), методика викладання предмету для старшокласників (“Kahoot it!”, “Blended Learning”, “Motivating Teenagers: A carrot, a stick or an independent learner?”), методика роботи з дорослими (“Teacher’s Buzz Words”, “How to make a small talk a big hit with your students”, “Why lexical approach?”), а також методика щодо підготовки до ЗНО (“Good listening tips for ZNO”, “ZNO preparation games”, “Practical ideas for ZNO”).
Після відвіданих у групах сесій, всі вчителі знову зібралися в актовій залі гімназії, де Лана Сушко вела мову про важливість постійного професійного розвитку вчителів та підсумувала роботу конференції. Приємним сюрпризом для всіх присутніх стали демонстрація короткого відео-анонсу даної події та розіграш призів серед учасників заходу. По завершенню конференції вчителі отримали сертифікати, що засвідчують їхній професійний розвиток.
64 вчителя англійської мови із 21 загальноосвітнього навчального закладу міста Чернівців (ліцеї №3, 4; гімназії №1, 2, 3, 4, 5, 7; СЗОШ №22, СШ ОРТ №41, ЗОШ № 1, 3, 4, 5, 8, 11, 14, 16, 20, 25, 30, 38 ) взяли участь у роботі конференції.
В цілому дана освітня подія надала змогу вчителям отримати нові знання з методики викладання іноземної мови, поспілкуватися з однодумцями та знайти колег для спільних проектів, отримати натхнення та поштовх до активної роботи з метою відповідати тим вимогам, які ставить суспільство перед вчителем 21 століття.
Білоголовко М.В., вчитель англійської мови
Чернівецької гімназії №1 ім. Т.Г.Шевченка
Двадцять перше століття
Нам виклик кидає у всьому.
Збагнути б, як жити в суспільстві новому.
Традиційна система уже застаріла,
В морі життєйськім бракує шторму,
Молодь часу нового дозріла
І вимагає від вчителів працювати по-новому .
Новаторський досвід, креативна система,
Комунікація, компетентність,
Творчий стиль мислення та інтелігентність.
Найкращі ідеї, думки, відкриття,
Зібрати докупи й донести дитині,
Нетрадиційні, складні завдання
Ми навчились на семінарі SOVa з педагогами нині.
Ноздрачова О.Г., вчитель англійської мови комунальної обласної спеціалізованої школи-інтернату II-III ступенів з поглибленим вивченням окремих предметів “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”
“Вчити вчителів – що може бути складніше! Бо кожен з нас зі своїм характером! Спробуй, прорахуй всі ситуації у спілкуванні! Кожен з нас зі своїм досвідом і баченням! Спробуй здивуй! А ось і ні …. Ви приїхали, ми зустрілися, ви навчали, ми намагалися навчитися …. І це спрацювало! Все вийшло! А чому? Так, ваше невгамовне бажання рости і розвиватися в своєму професіоналізмі підбадьорює і нас до співпраці, до вбирання цікавого, неординарного! Сухі теми, ЗНО, лексика …. А як вдало поданий матеріал, що хочеться тут же почати використовувати! Спасибі вам за бажання ділитися, за бажання провокувати нас на успіх! Атмосфера довіри і поваги один до одного, світлий фон взаєморозуміння і підтримки – це ваша “фішка”, яку цінують дуже багато колишніх та теперішніх ваших слухачів! А майбутні – очікують на зустрічі! Спасибі вам і удачі!”
Довганчук О.О., вчитель англійської мови Чернівецької ЗОШ №1
“Я завжди з задоволенням відвідую семінари, тренінги, конференції для вчителів англійської мови і знаходжу багато нового, цікавого матеріалу для своїх уроків та для самоосвіти. SOVA TTday – це не виняток. Я вперше почула про цю організацію, і тому було особливо цікаво познайомитися з її представниками. Ми з колегами відвідали “Kahoot it” Юліії Гусак, “Вlended Learning” Світлани Матіос, “Motivating Teenagers” Лани Сушко. Не припиняю радіти, що у нашій країні є такі талановиті викладачі, тренери і просто чудові креативні люди, які можуть поділитися своїми ідеями, новими методиками, навчити використовувати новітні технології. Тренінги були практичні, динамічні, інформативні. Висловлюємо щиру подяку організаторам та окремо гімназії № 7 за гостинність. Чекаємо з нетерпінням на нові зустрічі”.
Іванюш А.В., вчитель англійської мови Чернівецької гімназії №3
Величезне спасибі всім, хто чудово організував практичну конференцію “Teacher Training Day Chernivtsi”. Від початку до закінчення конференції робоча атмосфера була комфортною і дружньою. Особливо приємно було те, що можна було не тільки прослухати доповіді , а й безпосередньо взяти участь в апробації прослуханого, обмінятися міркуваннями, спостереженнями, думками. Крім того, участь у конференції дала можливість розширити коло професійних зв’язків, отримати нові знання та досвід. Бажаю успіхів організаторам цієї незабутньої події.
Портей Р.М., вчитель англійської мови Чернівецької ЗОШ №4
XXI століття формує нові можливості і нові виклики. Все змінюється надзвичайно швидко, відповідно змінюються вимоги до знань, вмінь та навичок: деякі стали непотрібними, а інші – навпаки – надзвичайно затребувані. Серед них – вміння критично мислити, працювати в команді, швидко пристосовуватися в новому середовищі, знаходити інформацію, аналізувати її.
Вчителі також повинні швидко змінюватися, щоб відповідати вимогам часу та навчати нове, сучасне покоління дітей, що виросли з планшетами в руках.
Щоб допомогти вчителям іти в ногу з часом в нашому місті відбувся семінар-тренінг від студії освіти для викладачів СОВа. Вчителі змогли обрати для себе актуальні лекції, де не тільки теоретично, а й практично вчилися втілювати нові технології в життя.
Після активного дня тренінгів хочеться одразу все спробувати зі своїми учнями, стаєш натхненним, оптимістично налаштованим, з неймовірним бажанням працювати і змінювати світ навколо!
Неймовірна вдячність організаторам за такий чудовий тренінг, особливо директору студії Лані Сушко та організатору Риммі Бучок. З нетерпінням чекаю нових зустрічей!
Т.І.Махневич, методист
ММЦ управління освіти,
вчитель СЗОШ №22