18 жовтня 2018 року на базі Чернівецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5 відбувся міський семінар-практикум вчителів біології з проблеми “Роль вчителя біології в професійній орієнтації старшокласників навчальних закладів”.
Робота семінару розпочалась із презентації діяльності багатопрофільного навчального закладу директором та автором ідеї профільного навчання у школі, Жуковською С.В.
Головні напрямки та методи професійної орієнтації молоді були висвітлені у виступі методиста управління освіти міста Чернівці Турянської Н.Т.
Родзинкою заходу стала активна участь у ньому викладачів та іміджевої групи Буковинського Державного Медичного Університету, які розповіли про тісну, плідну, багаторічну співпрацю Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 з медичним вишем. Цікаві, нестандартні заняття з учнями профільних класів на протязі багатьох років проводять справжні фахівці своєї справи, науковці-новатори, які дійсно можуть зацікавити дітей медичною справою к.м.н., доцент кафедри анатомії ім. М.Г. Туркевича Марчук Ф.Д. та к.м.н., доцент кафедри анатомії БДМУ Проняєв Д.В.
Теоретична частина семінару була присвячена проблемам самомотиваціїї педагогів до професійного зростання та розвитку креативного мислення. Вчителі біології Тарбінська Т.В. та Міхєєва Г.В. презентували досвід роботи щодо використання певних тем з програми біології для профільних класів з метою професійної орієнтації учнів, елементи різних інноваційних методик розвитку креативного мислення,створили активну, творчу атмосферу під час роботи в малих творчих групах. Ватаманюк М.В. провела надзвичайно цікавий тренінг «Психологічне розвантаження учнів».
Важливим моментом професійної орієнтації учнів старших класів є занурення в атмосферу навчання у вищому закладі, знайомство з викладачами та використання ресурсів музеїв Буковинського Медичного Університету у навчальному процесі. Тому практична частина семінару відбулась на базі історико-медичного музею БДМУ, під час якої директор та один із засновників музею Білоус В.І. ознайомив присутніх із історією створення музею, експозиціями, які використовуються для проведення занять з учнями навчальних закладів, а іміджева група БДМУ на чолі з викладачем Оліник О.Ю. продемонструвала фрагмент практичного заняття з надання першої долікарської допомоги під час нещасних випадків.
Семінар в цілому характеризувався динамічністю, новаторством, був насичений креативними ідеями та мотивуючим спілкуванням.