Днями у Чернівцях, на базі Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 відбулася презентація бізнес-ідей соціальних шкільних підприємств.
«Шкільне соціальне підприємництво – це альтернативна фінансова забезпеченість освітнього закладу», – зауважила начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук у своєму слові.
Висловили свої думки, побажання, зауваження до проєктів усі запрошені:
- Руслан Білоскурський, декан економічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича, доктор економічних наук;
- Крістіна Гайка, бізнеследі у сфері виготовлення продуктів здорового харчування;
- Яна Дімітрова, директорка сім‘ї ресторанів «Гойра Груп»;
- Тетяна Дуткевич, директорка ПП «Смарт-Інвестмент-Груп»;
- Тетяна Мосін, координаторка фонду «Східна Європа», представниця ТМ «Розумники» та Центру робототехніки «Ботеон»;
- Олександр Побережний, засновник та власник торгової марки «Наталюкс»;
- Оксана Філіпова, директорка та співвласниця компаній МТА-мобайл та Датамі, бізнес-коуч.
Старшокласники 8-ми закладів загальної середньої освіти міста разом зі своїми керівниками представили власні проекти. Команди розповідали про свою ідею, скільки коштів потрібно на її втілення та хто реалізовуватиме проєкт тощо. Всі проєкти соціального шкільного підприємництва, які, окрім заробітку, орієнтовані і на благодійність, зокрема, на допомогу нашій армії.
Гімназія № 4 прийшла із проєктом «Ландшафтний дизайн. Сучасні рішення». Тут – про естетичну привабливість шкільного закладу і бажання зробити його красивим, а також діти планують вирощувати туї.
ЗОШ № 30 планують виготовляти флікери для дітей та дорослих. Це розпізнавальні знаки, аби уникати в темну пору доби ДТП на вулицях. Флікери будуть у вигляді з’ємних аксесуарів на руки, привабливі і модні нашивки, шеврони, сувеніри.
ЗОШ № 38 розповіли про свій проєкт «Ековироби». Вони вже активно просувають свій товар. На екосумках є гарні зображення, також патріотичного плану.
Із чайними наборами прийшли на захід із гімназії № 2. Цей шкільний проєкт має назву «Чайна сувенірна продукція з Чернівців». Зібрані трав’яні чаї учні упакували. А перед цим із вчителем біології провели дослідницьку роботу щодо користі рослин.
Ліцей № 13 планує створити центр надання психологічної допомоги «Пандора» і залучати до нього навіть професійних психологів. В час війни психологічна допомога дуже актуальна.
ЗОШ № 37 створила івент-агенцію «Крута подія». Шклярі хочуть займатися організацією тематичних свят та надавати для прокату костюми.
Ліцей № 4 розповів про своє «Мобільне кафе». Тут вони навіть пропонуватимуть безкоштовні напої для пенсіонерів. Інша команда цьогож закладу хоче займатися адмініструванням соцмереж і надавати відповідні послуги.
Арт-майстерню будуть втілювати і життя у ЗОШ № 3. І таким чином займатися профорієнтацією учнів.
Кожній команді Ірина Ткачук вручила відповідний диплом. А запрошені гості не тільки дали поради, а й прийшли з подарунками для всіх учасників огляду проєктів.
Усі учасники заходу переконані: упровадження курсу «Соціальне шкільне підприємництво» та організація підприємств у школах – вклад у майбутнє України.