Основа майбутньої особистості закладається в ранньому віці. Знання та вміння, набуті в дитинстві – це коріння. Сьогодні активно в дошкільних навчальних закладах України запроваджується соціально-фінансова освіта дошкільників. Саме з цією метою в дошкільному навчальному закладі №10 «Попелюшка» для підвищення професійного рівня педагогів відбувся семінар-практикум на тему: «Соціальна і фінансова освіта дошкільників».
Під час практичної частини, педагоги мали можливість розширити свої знання щодо основних завдань, форм та методів роботи з дошкільниками з соціально-фінансової освіти. Вихователь-методист Монич І.В. підготувала багато цікавих вправ та ігор, за допомогою яких можна виховувати особистісні якості дошкільнят: працьовитість, бережливість, ощадливість, раціональність. За допомогою них можна формувати навички загальної вихованості дітей, звички економічного спрямування: вчасно вимикати світло, економити воду. Адже цілеспрямоване ознайомлення дітей з базовими економічними знаннями, допомагає успішно вирішувати цілий ряд освітніх і виховних завдань, пов’язаних з вихованням у дітей шанобливого ставлення до людської праці, бережливості, а також розвитком економічного мислення.
Під час мозкового штурму, педагоги презентували різні форми роботи з дітьми з метою забезпечення соціально-фінансової освіти. Свої враження від семінару-практикуму педагоги узагальнили за допомогою вправи «Валіза, м’ясорубка, кошик».
Попередньою роботою до семінару-практикуму була проведена консультація «Презентація програми соціально-фінансової освіти дітей дошкільного віку від 3-6 років «Афлатот»». Ця програма – ще один засіб для педагогів щодо формування у дошкільнят економічної свідомості.
Соціально-економічна освіта дошкільнят – крок в європейське майбутнє
Лют
07