Протягом 2018/2019 н.р. для педагогів закладів загальної середньої освіти міста працювала Школа молодого та малодосвідченого вчителя української мови та літератури. Керувала Школою Христина Мірчівна Фештрига, учитель української мови та літератури Чернівецької ЗОШ №8. Кожне заняття було спрямоване на створення умов для професійного зростання педагогів, розкриття їхнього творчого потенціалу та компетентності, на сприяння самопізнанню своїх особливостей професійної спрямованості.
Підсумкове заняття Школи відбулося 16 квітня 2019 року на базі Чернівецької ЗОШ №8. Перша частина – практичне заняття – була присвячена темі “Реалізація наскрізних змістових ліній чинних програм на уроках української мови”. Христина Мірчівна звернула увагу слухачів на інтернет-джерела, де можна знайти електронні ресурси, які допоможуть кожному вчителю в реалізації цих ліній. Основний шлях їх реалізації – це робота з текстом: обговорення та виконання калейдоскопу вправ, які сприяють засвоєнню мовної теми та набуттю практичних мовних навичок. Керівник школи презентувала, як на уроці організувати цю роботу. Методи, прийоми та вправи “Маркування тексту”, “Мозковий штурм”, “5 Чому”, “Залиште за мною останнє слово”, “Мовне попурі”, “Я – редактор”, “Стікери”, “Одним словом”, продемонстровані керівником Школи, слухачі відпрацювали практично. Працюючи у групах над текстом «Вода – джерело життя», учителі розробляли фрагменти уроків на задані теми.
Під час другої частини заняття – «Методичні розбірки», яку провела методист ММЦ Алла Ткач, слухачі створювали модель ідеального сучасного вчителя, розглядали різні педагогічні ситуації та можливі шляхи їх вирішення.
Підводячи підсумок роботи Школи молодого та малодосвідченого вчителя української мови та літератури в 2018/2019 н.р., слухачі відзначили важливість функціонування такого методичного формування, висловили слова вдячності Христині Мірчівні за ті методичні лайфхаки, якими молоді колеги збагатилися під час занять.
Управління освіти, міський методичний центр висловлюють щиру подяку адміністрації Чернівецької ЗОШ №8 – Савчук Ірині Іванівні, Іванченко Наталії Віталіївні – за надання можливості проводити всі заняття на базі закладу; Христині Мірчівні Фештризі, керівнику Школи молодого та малодосвідченого вчителя української мови та літератури, за цікаві та змістовні заняття, високий рівень їх проведення.