16, 17, 18 та 24 квітня на базі Чернівецької гімназії № 5 відбулося тренінгове навчання вчителів англійської мови майбутніх першокласників НУШ. Навчання проводили досвідчені вчителі-тренери проектів Британської ради Яківчик Олеся Михайлівна та Дубець-Звоздецька Любов Василівна.
Послідовні та інформативні тренінги були проведені на високому методичному рівні. Кожен вчитель мав унікальну можливість зайняти місце учня та на собі випробувати нові методики та цікаві вправи, різні форми організації навчальної діяльності. Це дало змогу критично оцінити свої методи викладання та підготуватись до роботи в умовах Нової Української Школи.
Кожен день був наповнений новими теоретичними поняттями та практичними завданнями. Принципи дитиноцентризму, мобільності, сучасності, креативності, гнучкості втілювались на кожному етапі роботи.
Всі заняття проводились в атмосфері дружньої співпраці, взаємодопомоги та обміну досвідом. Позитивізм, готовність висловлюватись та прислуховуватись об’єднали вчителів різних навчальних закладів у єдину команду.
Ретельно підібраний, продуманий, надзвичайно корисний та практичний матеріал дав змогу вчителям англійської мови стерти бар’єр страху перед новим на наповнитись впевненістю та знаннями для впровадження нових стандартів освіти.
Присутні учасники тренінгу висловили щиру подяку тренерам та колегам за можливість удосконалення своїх професійних навичок та вмінь:
«Завдяки плідній праці тренерів та готовності вчителів пізнавати нове, ми отримали безцінний досвід та надихнулись на подальшу творчу працю та урізноманітнення повсякденної рутини. Ми отримали багато корисної інформації: новітні методи роботи з учнями та батьками, поняття про інклюзію, навчились крокувати нога в ногу з учнями, знаходити підхід до підвищення внутрішньої мотивації, розвивати необхідні навички ХХІ століття, прагнення до експериментів та дослідів задля отримання нових знань, зрозуміли важливість та методи створення дружелюбної комфортної та безпечної атмосфери в колективі, враховуючи особливості кожного учня.»
«Щира подяка нашим тренерам за терпіння в роботі з нами, заохочення до саморозвитку та пізнання, адже робота вчителя потребує постійного самовдосконалення, самоосвіти, пошуку нових методів заохочення учнів до навчання».
Вчителі ЗОШ №27 – Саламандик І.І., Якович С.Г., Костащук Т.І.
«Дізнавшись, що маю можливість взяти участь у тренінгах для вчителів англійської мови Нової Української Школи, дуже зраділа. Саме тому, починаючи з першої і до останньої хвилини нашої роботи, відчувала приємне хвилювання та інтерес. Я надзвичайно вдячна організаторам і тренерам, а саме Яківчик Олесі (гімназія №5) та Звоздецькій Любові (ЗОШ №27) за створення позитивного навчального простору, допомогу та підтримку протягом днів навчання, яке відбувалося в Чернівецькій гімназії №5. Крім того, щиро вдячна тренерам за те, що вони з відповідальністю віднеслися до організації роботи вчителів, зуміли залучити, згуртувати і активізувати нас для плідної праці, подавали інформацію у цікавому форматі, таким чином показуючи приклад того, як нам працювати далі. Тренінги допомогли зрозуміти, як зробити уроки англійської мови в початковій школі комунікативними, мотивуючими, наближеними до реальності. Ми впевнилися, що саме проведення уроків в ігровій формі допоможе досягти результату – навчити учнів спілкуватися англійською, і в них виникне та буде лише зростати бажання вчитися. Надзвичайно вдячна за те, що крім теоретичних знань кожен день був наповнений практикою. Для себе взяла безліч різних вправ, завдань та прийомів роботи. Теми, що подавалися, надзвичайно цікаві, сучасні та необхідні для успішної роботи вчителя не лише іноземної мови. Адже, щоб працювати із сучасними дітьми, потрібно йти в ногу з часом, як це нам показали на прикладі.
Всі мої очікування і сподівання виправдалися. Дякую за проведену роботу.»
Вчитель гімназії №5 Тетяна Верхломчук