Так вважає чернівецька молодь, яка вчора зібралася на перший захід з циклу «Дружній формат» для лідерів учнівського самоврядування.
Зал міського палацу дітей та юнацтва був заповнений. Більше того, хлопці та дівчата активно долучалися до дискусії щодо важливості української мови, ставили спікерам свої запитання.
Управління освіти Чернівецької міської ради започаткувало цикл зустрічей «Дружній формат» для лідерів учнівського самоврядування закладів загальної середньої освіти Чернівецької громади.
І ось відбувся перший захід, який був присвячений Дню української писемності та мови. Від кожного закладу були присутні лідери учнівського самоврядування та їхні заступники. В тому числі були ліцеїсти військово-спортивного ліцею-інтернату.
На молодіжний захід завітали і привітали школярів заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк та начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук.
Спікерами заходу були дуже цікаві люди. Це Михайло Головатий, практикуючий психолог, член «Української спілки психотерапевтів», заступник голови «Профспілкової організації студентів ЧНУ ім. Ю.Федьковича» та Євген Косов – продюсер Chico&Qatoshi і співзасновник пабліка в Instagram „naprocente“, підприємець, організатор подій, призер кубку світу з тайского боксу.
Михайло Головатий побудував свій виступ у форматі спілкування з аудиторією, аналізуючи, чому важливо спілкуватися українською мовою, чому наш ворог-агресор першочергово хоче засилля російської мови, як психологічно налаштуватися на перехід на українську мову.
Євген Косов зізнався, що був російськомовним, його родина та оточення було теж російськомовним. Але після 24 лютого вирішив однозначно: більше спілкуватися російською не буде. А коли почав волонтерити, возити допомогу нашим воїнам, то почув багато історій від наших воїнів про те, як вони переходили на українську мову. Євген зауважив, що кожен має знати стільки мов, скільки хоче, але українська має переважати і то навіть в побуті.
Також до виступу був запрошений Олег Унгурян, студент, випускник ЗОШ №25. Він цього року склав НМТ на 200 балів з усіх трьох предметів. Хлопець ділився досвідом, як йому вдалося так добре вивчити українську мову, яка роль вчителів. А також зауважив, щоб у житті чогось досягти, треба наполегливо працювати, ставити цілі, а також не забувати про здоровий сон та спорт.