Відбулася щорічна серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Чернівецької громади

30 серпня 2022 року відбулася щорічна серпнева конференція педагогічних працівників закладів освіти Чернівецької громади.

Освітяни провели її у культурно-мистецькому центрі ім. І. Миколайчука. Були присутні керівники закладів, їх заступники і психологи. Освітяни представляли заклади дошкільної освіти та загальної середньої освіти.

Головною темою конференції була організація освітнього процесу в умовах воєнного стану. Про це детально говорили у роботі двох локальних груп: керівників закладів та психологів.

Ірина Ткачук, начальниця управління освіти Чернівецької міської ради, у своєму виступі розповіла, як заклади освіти підготувалися до нового навчального року і що було зроблено.

– Спеціальні комісії перевірили наші заклади, в тому числі наявність в них укриттів, і більшість закладів готові до роботи, – зауважила Ірина Ткачук.- Там, де немає сховищ, нами підписувалися угоди про використання закладами сусідніх укриттів. У новому навчальному році разом із нашими дітьми у закладах загальної освіти навчатиметься 1122 учнів із внутрішньо переміщених осіб, 477 таких дітей будуть у садочках. За минулий рік ми трансформували мережу закладів загальної середньої освіти, провели велику роботу, щоб затвердити статути ліцеїв. На фінансову автономію перейшли 35 ЗЗСО та 10 ЗДО. Ми продовжуємо працювати над цифровізацію освітнього процесу, і цього навчального року всі заклади загальної середньої освіти використовуватимуть у роботі лише електронні журнали. Місто зробило поточні ремонти майже у всіх тих закладах, які цього потребували. Велика робота пророблена з протипожежної безпеки у закладах. Ми продовжуємо вести велику роботу з національно- патріотичного виховання, зокрема у планах – запровадження осередків Пласту у закладах загальної середньої освіти.

Передаючи вітання освітянам від міського голови, його заступник Юрій Лесюк відзначив велику волонтерську роботу всіх закладів освіти у роботі із ВПО.

Від 24 лютого до сьогодні у наших закладах освіти проживало 9 189 внутрішньо переміщених осіб. Зараз базовими закладами для розміщення ВПО визначені такі освітні заклади: ДНЗ 9, 14, 18, 39 , 50, ЗОШ 3 , гімназія 1 та ліцей 21.

Юрій Лесюк та Ірина Ткачук вручили грамоти Чернівецького міського голови та грамоти управління освітянам, які мали здобутки впродовж року. Подарунки – фотоальбомом про Чернівці, отримали педагоги із внутрішньо переміщених осіб, які зараз працюють у нашій громаді. Їх 13-ть, більшість із них є вихователями у дитячих садочках.

У двох локальних групах конференції, де працювали директори закладів та психологи, зокрема, йшлося про навчання за змішаною формою, яку обрали більшість закладів загальної освіти Чернівецької громади, та про особливості розмови з дітьми про війну.

Алла Гончарова-Чагор, практичний психолог, акцентувала увагу на тому, аби психологи, які працюють з дітьми, створювали такі умови, аби діти їм довіряли

Оксана Баранець, директор міського центру еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді розповіла про роботу позашкілля в умовах воєнного стану. Така робота є зараз дуже важливою, адже це реабілітація дітей через творчість. У позашкільних закладах освіти Чернівецької громади діють 312 груп і гуртків різного спрямування. І до наших дітей, які тут займаються, цього року доєдналося 600 дітей із внутрішньо переміщених осіб.

Павло Власюк, начальник відділу запобігання надзвичайних ситуацій Чернівецького районного управління ГУ ДСНС України в Чернівецькій області, розповів про перевірку укриттів у закладах освіти громади. 10 закладів мають протирадіаційні укриття, інші – пристосовані укриття. Павло Власюк нагадав директорам закладів провести у перший день навчання тренування з дітьми, як діяти у випадку повітряної тривоги.

Почесними гостями конференції були Оксана Сакрієр, директорка департаменту освіти і науки Чернівецької ОВА та Оксана Палійчук, директорка Державної служби якості освіти у Чернівецькій області.

На конференції також збирали кошти освітянам громади, які працювали чи працюють в освіті та зараз потребують допомоги у лікуванні – Людмилі Компаневич та Оксані Гасинець.

Всі учасники конференції у спеціальну скриньку вкидали власні побажання чи зауваження. Вони будуть враховані під час формування рекомендацій за результатами проведення конференції.

Також освітяни Чернівецької громади підписали звернення до Президента України та міністра освіти і науки щодо заборони вивчення російської мови у закладах освіти.

Добірка фото:

https://www.facebook.com/osvitachernivtsi/photos/pcb.3301382153475765/3301380066809307

Кейс з матеріалами Конференції:

https://drive.google.com/drive/u/3/folders/1iXTC-Fbd-fAzlc7C0YghSXuMWeiGWQmt

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *