Управління освіти та інклюзивно-ресурсні центри вперше зорганізували насичені заняття-практикуми для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти, в яких організовано інклюзивне навчання.
Фахівці чотирьох інклюзивно-ресурсних центрів Чернівецької громади провели практикуми для працівників всіх закладів загальної середньої освіти.
Впродовж кількох днів тривало навчання для вчителів, які викладають для дітей з особливими освітніми потребами, асистентів вчителів. До роботи були залучені логопеди Упраління освіти.
Педагогічні працівники з числа команд психолого-педагогічного супроводу мали можливість обмінятися досвідом роботи, отримати кваліфіковані відповіді фахівців, удосконалити алгоритм взаємодії в процесі спільної діяльності щодо організації інклюзивного навчання для дітей з ООП.
Власне, проведення таких занять активізовує співпрацю ІРЦ і ЗЗСО. А також підвищує інформаційно-просвітницький рівень педагогічних працівників щодо організації інклюзивного навчання.
Станом на 30.12.2022 року інклюзивне навчання організоване у 214-ти класах 32-ох закладів загальної середньої освіти та у 102-ох групах 36-ти закладів дошкільної освіти.
Кількість дітей з особливими освітніми потребами, що охоплені інклюзивним навчанням налічує 393 особи.
Варто зауважити, що минулого року
командами супроводу, до складу яких входив представник інклюзивно-ресурсного центру, у кожному закладі освіти були проведені спільні засідання (з обов’язковим залученням батьків) для визначення рівнів підтримки для дітей з ООП.
Також до закладів освіти Чернівецької громади зараховано 35 осіб з ООП з числа внутрішньо переміщених осіб.