Напередодні Дня матері в Україні до учнів 3-го класу Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №30 завітали: спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, Родіка Тіміш та консультант Чернівецького центру професійного розвитку педагогічних працівників, Андріана Кравчук.
«Безпека, оберіг, мама» саме так сформулювали тему свого заняття педагоги. Перші, фундаментальні знання з власної безпеки дитина отримує в родині. Батьки навчають дітей безпечно поводитися в повсякденному житті. Найважливіший чинник з безпеки життєдіяльності, який закладається у родині, є здоров’я дитини. Звернули увагу учнів на чотири нерозривні складники здоров’я людини: фізичне здоров’я, психічне, духовне та соціальне здоров’я.
А далі, відбулося справжнє захоплююче дійство: діти розпочали виготовляти власноруч подарунок для мам – ляльку-мотанку- оберіг для своїх родин. В українській родині з давніх-давен іграшка була одним із сакральних оберегів. Її можна було бачити в будь-якій хаті. Такі ляльки виконували різні функції: охороняли житло, дітей, сон, берегли господарство.
Надзвичайна цікава розповідь про історію виникнення ляльки в українській культурі перепліталася із робочим процесом. Символічним є те, що мотанку діти не шили, а робили лише за допомого ниток, стрічок, шляхом намотування. Дітям пояснили, що мотанка є оберегом, захисником дому, в якому знаходиться та родина, якій вона належить.
Берегині є незабутнім й неперевершеним українським національним сувеніром, сакральним оберегом для своїх господарів, ну і зрештою, подарунком для мам.