Герой України, активний учасник руху опору проти російської окупації на Луганщині Володимир Жемчугов у рамках освітнього проєкту «Як починалась війна» впродовж тижня матиме зустрічі у чернівецьких ліцеях.
Як починалася окупація Донбасу, як поводили себе місцеві мешканці, що робили проукраїнські сили, а також про акції спротиву, перебування у російському полоні та життя з протезами. Про це та не тільки спілкується Володимир із ліцеїстами.
Сьогодні Герой України зустрівся із чернівецькими медіа, де розповів про зустрічі з українськими студентами та школярами у різних містах. В рамках цього проєкту Міністерства культури та інформаційної політики України, де зараз працює Володимир, та Центру захисту інформаційного простору України, відбулося вже більше сотні таких лекцій.
Начальниця Управління освіти Ірина Ткачук зауважила, що національно-патріотичному вихованні у наших ліцеях та гімназіях приділяється дуже велика увага, і живі зустрічі з українськими Героями дуже важливі.
Також сьогодні ж Володимир Жемчугов зустрівся із 11-класниками ліцею №22 ім. А. Кохановського. Після спілкування у кожному закладі освіти, в рамках проєкту, учні мають також змогу за бажання безкоштовно отримати книги про Революцію гідності та сучасну війну. А також подивитися короткий фільм про весняні події 2014 року на Донбасі. Як розповіла координаторка проєкту, дружина Героя Олена Жемчугова, ці кадри були зняти людьми – очевидцями тих подій.
-Найперше, що ми почали робити з активістами навесні 2014 року, це створювати підпільні загони, аби рятувати рідних та знайомих від грабежів російської армії, від знущань над українцями, – розповідає Володимир Жемчугов. – І вже трішки пізніше наш загін був приєднаний до ЗСУ, і у спільній координації ми провели багато диверсійних операцій на території так званої «лнр». Під час виконання одного із завдань я підірвався на розтяжці. Потрапив до лікарні, вижив дивом, правда, кінцівки рук довелося ампутувати. Російські бойовики сказали, що якщо я стану на коліна і скажу слова вибачення перед росією, то мене відпустять. Я не став. Рік провів у полоні, в одній камері з кримінальними злочинцями. Правда, цим співкамерникам вдячний за те, що вони мене годували, бо сам собі я дати ради без рук не міг. Також через поранення частково втратив зір.
Володимир каже, з 2018 року із проєктами з національно-патріотичного виховання молоді їздить Україною:
-Ми знали, що найперше на окупованих територіях робить російський ворог. Зриває прапор України та йде у школи, аби по-своєму виховувати дітей і розказувати, яка росія велика і непереможна. Багато освітян там переходили на бік ворога, дітей повністю дезінформували. І я зрозумів, що треба їздити по школах, університетах. Часто спостерігаю, що сучасні діти вже вчать навіть своїх батьків. Мій стан не дозволяє вже воювати фізично, але я можу бути на інформаційному фронті і як людина, яка бачила на власні очі, що відбувалося навесні 2014 року на Донбасі, розповідати про це дітям.