Професія військового завжди була оповита ореолом романтичності, героїзму та пригод. Бути військовим завжди престижно. Військовослужбовець був і є прикладом таких людських якостей, як гідність, честь та мужність.
У Чернівецькому військово-спортивному ліцеї-інтернаті 16 січня 2019 року відбулась зустріч з курсантами профільних закладів та студентами ВНЗ різних років випуску. Випускники розповіли про умови вступу та навчання.ВСЛІ у нашому місті функціонує з 2009 року. За роки існування випущено 386 ліцеїстів.
У 2017 році – 58% випускників, 2018 році – 46% випускників вступили на навчання до вищих військових навчальних закладів. Із числа випускників – 32 офіцери, 27 військовослужбовці за контрактом в МО та ДПСУ, 73 навчаються у вищих військових навчальних закладах.
21 січня 2019 року у Головному управлінні Національної поліції в Чернівецькій області відбулася профорієнтаційна зустріч із учнями 11 класу Чернівецького військово-спортивного ліцею-інтернату, які вже сьогодні обирають своє майбутнє.
Оксана Зелепуга, керівник сектору організації відбору та проведення атестування поліцейських, розповіла дітям про особливості роботи поліцейського, різновиди підрозділів які реагують на виклики, займаються розкриттям та розслідування злочинів, забезпечують правопорядок у громадських місцях. За допомогою відеороликів ліцеїстам продемонстрували як працюють дільничні офіцери поліції, групи реагування патрульної поліції, а також спецпідрозділи. Для учнів провели екскурсію до Ситуаційного центру, де вони ознайомились з тим як приймаються виклики на спецлінії «102», як диспетчери направляють патрульні наряди та координують їх роботу для затримання злочинців за «гарячим слідом».
Цікаву локацію представили вибухотехніки та кінологи, які продемонстрували спільну роботу службового собаки, який виявив вибухівку, та робота, з допомогою якого вибуховий пристрій був знешкоджений. У стрілецькому тирі майбутні правоохоронці отримали можливість ознайомитись з вогнепальною зброєю, спеціальними засобами, засобами індивідуального захисту та активної оборони, які використовуються поліцейськими, зокрема спецпризначенцями. Кожен учасник зміг відчути себе криміналістом: разом із експертами проводили слідчі експерименти, знімали відбитки пальців та шукали «сліди». Ліцеїстка Анастасія Олійник вирішила, що після такого майстер-класу, вона хоче продовжити навчання у освітніх закладах МВС та стати експертом-криміналістом.
Родзинкою заходу став показовий виступ спецпідрозділу «КОРД» із відпрацюванням тактичних дій по знешкодженню злочинців та демонстрація зброї і оснащення, які використовують КОРДівці під час спеціальних завдань та поліцейських операцій.
Захищати Батьківщину є одним з шляхетніших занять як для хлопців, так і для дівчат. Стояти на сторожі рубежів рідної землі властиво кожному патріотові своєї Батьківщини.