2 березня 2023 у рамках Проєкту «Спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі» відбулася зустріч учнів 8-х класів Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 з кіберполіцейським відділу боротьби з кіберзлочинами у Чернівецькій області, Владиславом Булавіним та спеціалістом з безпеки в освітньому середовищі, Родікою Тіміш.
Обговорили тему яка за останній тиждень набула досить великого резонансу у зв’язку із створенням небезпечної ситуації для життя дітей та молоді.
Останнім часом в Україні виявлено активність молодіжного руху, який складається здебільшого з молоді неформальної зовнішності: довге фарбоване волосся, вподобання до «аніме», відповідних групах у «TikTok» та інші атрибути, пов’язані із ними.
Кіберполіцейський привернув увагу учнів на можливих кібернебезпеках з якими найчастіше зустрічаються підлітки та дорослі, а також, запросив приєднатися волонтерів до Stoprussia Mriya з метою боротьби з кіберзлочинністю.
Також, у цей день, проведені лекції про ПВК Редан – небезпечний агресивний молодіжний флешмоб та психологію натовпу для учнів 8, 9 та 11 класів ліцею. Заходи провела психолог БФ «Світ Майбутнього», Наталія Царенко.
Про небезпечний рух все частіше пишуть в соцмережах, з’являються відповідні групи в месенджерах. Варто зрозуміти, що це спроба російських пропагандистів провести чергову інформаційно-психологічну операцію та втягнути підлітків у протиправну діяльність.
Спеціаліст з безпеки в освітньому середовище передала рекомендації батькам як діяти у ситуаціях розвитку різних субкультур.
Варто пам’ятати, що в зону ризику проявів деструктивної поведінки потрапляють підлітки, яким бракує батьківської уваги і підтримки, а також ті, чиє перебування в мережі Інтернет не контролюється.