Директори шкіл, гімназій та ліцеїв зібралися на неформальне спілкування.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Керівники закладів загальної середньої освіти Чернівецької громади могли поспілкуватися один з одним, обговорити поточні освітні питання та разом подивитися кіно про командира УПА Василя Кука.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Наприкінці минулого року, під час підсумкового освітянського благодійного вечора, самі директори висловили таку ідею, що неформальні освітянські зустрічі треба проводити частіше.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Отож сьогодні директори шкіл, гімназій та ліцеїв зібралися у ліцеї №22 ім. А. Кохановського (колишня ЗОШ №1). Точніше, в найпростішому укритті ліцею, куди під час повітряної тривоги спускаються школярі. Звідси і назва заходу – “Кіно під закритим небом”. Захід був освітянсько-патріотичним, отож на цей вечір укриття стало криївкою.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
А оскільки освітяни зібралися напередодні свята Василя і нового року за старим стилем, то працівники ліцею пригостили присутніх варениками та пампухами, які самі приготували.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Відтак всі спільно переглядали документальний фільм “Василь Кук. Останній командарм УПА”.
Стрічку було вибрано не випадково, адже вчора в Україні відзначили 110 років з дня народження останнього головного командира УПА, генерала Василя Кука. Фільм Віталія Загоруйка, створений за сприяння товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” та Центру досліджень визвольного руху. Василь Кук помер у 2007 році у віці 95-ти років.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
На освітянський захід завітав також заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук зауважила, що радо підтримує ініціативу директорів збиратися на такі неформальні зустрічі. І додала, що перегляд фільму про Василя Кука є дуже важливим, адже показує, як радянська система, а нині її наступниця – російська імперія, може спотворювати факти і очорнювати українців. Тому таким важливим є патріотичне виховання дітей, де зі шкільних парт дітям треба розповідати правдиві історії про видатних українців.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Після перегляду фільму директори взяли участь у грі “Ой у лузі…”. Ця гра, що вийшла нещодавно, на знання українських народних та патріотичних пісень, в тому числі пісень, які з’явилися після повномасштабного російського вторгнення. Дві команди директорів отримали Подяки за перше та другі місця у грі.
![](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/tfc/1/16/1f7e2.png)
Завершився наш гарний освітянський захід колядками в укритті.