Кіно під закритим небом і колядки у криївці

Директори шкіл, гімназій та ліцеїв зібралися на неформальне спілкування.
Керівники закладів загальної середньої освіти Чернівецької громади могли поспілкуватися один з одним, обговорити поточні освітні питання та разом подивитися кіно про командира УПА Василя Кука.
Наприкінці минулого року, під час підсумкового освітянського благодійного вечора, самі директори висловили таку ідею, що неформальні освітянські зустрічі треба проводити частіше.
Отож сьогодні директори шкіл, гімназій та ліцеїв зібралися у ліцеї №22 ім. А. Кохановського (колишня ЗОШ №1). Точніше, в найпростішому укритті ліцею, куди під час повітряної тривоги спускаються школярі. Звідси і назва заходу – “Кіно під закритим небом”. Захід був освітянсько-патріотичним, отож на цей вечір укриття стало криївкою.
А оскільки освітяни зібралися напередодні свята Василя і нового року за старим стилем, то працівники ліцею пригостили присутніх варениками та пампухами, які самі приготували.
Відтак всі спільно переглядали документальний фільм “Василь Кук. Останній командарм УПА”.
Стрічку було вибрано не випадково, адже вчора в Україні відзначили 110 років з дня народження останнього головного командира УПА, генерала Василя Кука. Фільм Віталія Загоруйка, створений за сприяння товариства пошуку жертв війни “Пам’ять” та Центру досліджень визвольного руху. Василь Кук помер у 2007 році у віці 95-ти років.
На освітянський захід завітав також заступник Чернівецького міського голови Юрій Лесюк.
Начальниця управління освіти Чернівецької міської ради Ірина Ткачук зауважила, що радо підтримує ініціативу директорів збиратися на такі неформальні зустрічі. І додала, що перегляд фільму про Василя Кука є дуже важливим, адже показує, як радянська система, а нині її наступниця – російська імперія, може спотворювати факти і очорнювати українців. Тому таким важливим є патріотичне виховання дітей, де зі шкільних парт дітям треба розповідати правдиві історії про видатних українців.
Після перегляду фільму директори взяли участь у грі “Ой у лузі…”. Ця гра, що вийшла нещодавно, на знання українських народних та патріотичних пісень, в тому числі пісень, які з’явилися після повномасштабного російського вторгнення. Дві команди директорів отримали Подяки за перше та другі місця у грі.
Завершився наш гарний освітянський захід колядками в укритті.
Світлини з освітянського заходу можна переглянути на ФБ-сторінці управління освіти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *