Вчора для учнів Чернівецької ЗОШ І-ІІІ ступенів №30 спеціаліст з безпеки в освітньому середовищі Чернівецької ТГ, Родіка Тіміш, провела тренінг з використанням настільної гри «Коло безпеки». Учні обрали з п’яти запропонованих тем для обговорення тему «Дитина і домашнє насильство». Спільно обговорили основні поняття і терміни відносно теми, а також розглянули різні ситуації, які запропоновані на картках-запитаннях.
Домашнє насильство – діяння різних форм насильства, що вчиняються в сім’ї або поза межами родини.
Хто є суб’єктами реагування на випадки насильства щодо дитини:
- відповідальні працівники виконавчого комітету, виконавчих органів рад об’єднаних територіальних громад, міських, районних у містах рад;
- служба у справах дітей; органи Національної поліції України; навчальні заклади, установи та організації системи освіти; установи та заклади охорони здоров’я; центри з надання безоплатної вторинної правової допомоги; суди; • прокуратура; уповноважені органи з питань пробації;
- центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді; притулки для дітей; центри соціально-психологічної реабілітації дітей; соціально-реабілітаційні центри (дитячі містечка); центри соціально-психологічної допомоги; територіальні центри соціального обслуговування (надання соціальних послуг); інші заклади, установи та організації, які надають соціальні послуги постраждалим особам тощо.
Результат жорстокого поводження з дітьми – подвійна втрата: для жертви і для суспільства. Діти, які пережили будь-який вид насильства, відчувають труднощі соціалізації.
Учасники відповіли на запитання і склали із карток коло так, щоби відповіді були правильними. У такий спосіб знайомство з складними питаннями відбулося у легкому ігровому форматі.