Чернівецькі освітяни побували у Румунії

Відвідували освітні заклади, переймали досвід, мали зустріч у посольстві України та в мерії м. Фокшань.
Насичена програма тривала протягом трьох днів. У складі освітянської делегації були:
•Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови з питань креативної діяльності та позашкільної роботи закладів освіти;
•Світлана Устінова та Олена Станкус, головні спеціалістки Управління освіти Чернівецької міської ради;
•Микола Зегрюк, голова Чернівецької міської профспілки працівників освіти і науки;
•Іван Ігнат, директор ліцею №6 ім. О. Доброго;
•Любов Яворська, директорка ліцею №13.
У перший день перебування, у Бухаресті, чернівецька делегація мала зустріч у Посольстві України в Румунії із Надзвичайним та Повноважним послом України в Румунії Ігорем Прокопчуком. З ним обговорили здобуття освіти нашими дітьми у Румунії впродовж останнього року.
Також у столиці цієї країни наші освітяни відвідали “International school of Bucharest”. Тут навчаються діти – представники багатьох країн. Отож можна було побачити багатогранний та мультифункціональний підхід до здобуття освіти.
Наступного дня чернівчани відвідали місто Фокшань. У мерії відбулася робоча зустріч, делегацію радо вітав Крісті Валентину Місеіле, мер міста Фокшань.
Надія Шевченко, радниця Чернівецького міського голови, маючи слово, подякувала нашим сусідам за підтримку України, зокрема, українських дітей, які зараз навчаються в освітніх закладах Румунії.
Відтак були відвідини місцевого ліцею мистецтв, знайомство з його роботою.
Також на зустрічі в мерії побував наш відомий народний ансамбль хореографічного мистецтва “Неогалактика” під керівництвом Неоніли та Ольги Галак, ЦДЮТ, м. Чернівці.
Того ж дня у театрі міста Фокшань відбувся концерт “Неогалактики”, де юні артисти представили свої кращі танцювальні номери. У концерті також взяли участь місцеві ліцеїсти.
Важливо також зауважити, що, перебуваючи в офісі профспілки працівників освіти і науки міста Фокшань, підписали договір про співпрацю із нашою освітянською профспілкою. Це вперше в Україні уклали такий міжнародний договір профспілок на рівні двох держав.
На третій день візиту відбулася поїздка у місто Одобешті, де відбулися відвідини місцевого ліцею. Учні підготували для гостей культурну програму. На зустріч також завітав представник місцевого муніципалітету.
Під час цієї насиченої поїздки наші освітяни мали і екскурсійну програму. Вони відвідали помешкання родини диктатора Ніколає Чаушеску, де можна було побачити, як розкішно жила ця сім’я.
У Бухаресті ознайомились із всією величчю унікальної будівлі Парламенту Румунії.
А на завершення побували у відомому монастирі “Sihastria”, де поспілкувалися з місцевим священником та разом помолилися за Україну і нашу перемогу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *