Бережемо традиції українського народу!

Зима – красива пора року, а ще й трохи магічна, бо саме цієї пори приходять особливо прекрасні свята: Миколая, Новий рік, Різдво Христове, Старий Новий рік, Водохреща. Новий рік завжди вважався сімейним святом. Його чекали, до нього старанно готувалися. Це була своєрідна межа, до якої треба дійти, щоб залишити все погане, тяжке й розпочати нове, добре.
Можу сказати, що наш дошкільний навчальний заклад №36 для дітей з порушенням опорно-рухового апарату вже багато років дотримується всіх звичаїв та традицій, пов’язаних з цими святами. Напередодні свят ми прикрашаємо всі приміщення, дизайн оформлення якого працівники заздалегідь продумують, виготовляють своїми руками прикраси з паперу, тканин, в’язані речі. На підвіконниках створюють різдвяні композиції, святково одягають ялинки, дотримуючись певного стилю, на дверях чіпляють новорічні вінки. Як і колись давно, зараз люди надають великого значення святкуванню нового року. Кажуть: як зустрінеш це свято, таким буде й увесь рік.
До Різдва та Старого Нового року з вихованцями розучуємо колядки. Це величальні обрядові пісні, у яких звучать побажання людям у новому році щастя, здоров’я, багатого врожаю, достатків. Перед Різдвом готуємо вечерю з дванадцяти страв, обов’язковою є кутя. Відроджуємо звичай «Водіння кози» та «Маланки». Учасники  дійства, а це педагоги, вихователі, помічники вихователів переодягаються у відповідні костюми і йдуть вітати наших вихованців з Новим роком, розігрують сценки. Дітям приємно і весело, адже там, «де коза стопою, там жито горою». Ще одне велике різдвяне свято, яке шанують у народі, — Водохреща. Звичайно, йти до річки ми не можемо, а от попити ранішньої освяченої води — це обов’язково, в цей день ми підводимо підсумок проведення віночку різдвяних свят. Працівники Чернівецької обласної наукової бібліотеки з відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів Катерина Легун та Христина Мосін відвідали СДНЗ, долучившись до підсумкового заходу новорічно-різдвяного циклу свят, який починався з святкування дня Святого Миколая та завершився святом Хрещення Господнього. Діти ділилися своїм розумінням свят та особливостей їхнього святкування. А на сам кінець,  переглянули мультфільм «Водохреща (Йордан)» з циклу «Різдвяна казка», який продемонстрували працівники бібліотеки.
Твердо знаємо, що віра в добро і справедливість, життєвий оптимізм допомагають людині більше, ніж будь-що інше. І цьому сприяють також віковічні звичаї та традиції нашого мудрого народу.

Директор СДНЗ №36 Ольга Веніамінівна Гафійчук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *