Всі бали, які команди набрали у конкурсах гри впродовж року, будуть підраховані і вже за тиждень-два відбудеться нагородження переможців.

У суботу та до обіду неділі 17 роїв (команд) ліцеїв та гімназій Чернівецької громади брали участь у таборуванні, яке проходило на базі військово-спортивного ліцею.
Це були рої середньої та старшої вікової категорій. Діти перебували на таборуванні зі своїми керівниками.

Як розповіла на початку таборування журналістам-телевізійникам начальниця Управління освіти Ірина Ткачук, зараз у ліцеях та гімназіях Чернівецької громади є 55 роїв трьох вікових категорій – старшої, середньої та молодшої.

Є такі заклади освіти, де є по дві та три команди. Впродовж чотирьох років кількість команд щороку збільшувалася.

Фінал міського етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» передбачав два дні таборування, конкурс “Пластун» – це долання туристичних та військових перешкод, конкурс з надання домедичної допомоги та стрільба з АК в інтерактивному тирі.

А ще – спільні обіди та вечері, шикування, стройова ходьба, ближче знайомство у колі друзів. Ці два дні були для дітей пізнавальними та активними.
На території табору існували свої правила: біля та у наметах мала бути чистота, під час таборування забороняється розмовляти російською мовою та вживати нецензурних слів.
-Ми оцінюємо, як діти зі своїми керівниками організовують таборовий побут, як прибирають за собою, наскільки охайно в наметі, як допомагають один одному, – розповів вчитель, головний секретар змагань Леонід Марцісь. – “Джура” – це військо-патріотична гра, тому вишкіл роїв – дуже важливий.

Віталій Мельничук – вчитель та головний суддя змагань разом із Леонідом Марцісем все дітям пояснювали та допомагали.

Впродовж навчального року відбулося майже 10 конкурсів та змагань гри. Зокрема, стрільба з пневматичної гвинтівки, підтягування на перекладині, метання гранати, перетягування линви, гра “Відун”, розбирання і збирання макетів зброї та спорядження магазина…