На території Чернівецької області у роки Першої та Другої світових війн відбувалися бойові дії, розташовувалися військові частини та склади з боєприпасами. Відлуння тих подій доходить і до наших днів. Так, від початку року на Буковині було виявлено 21 застарілий боєприпас – це гранати, міни, артилерійські снаряди тощо. Радіус ураження яких складає від 200 до 800 м, а необережне поводження з ними може призвести до летального випадку чи каліцтва.
Щоб уникнути травмування та смертей при виявленні вибухонебезпечних предметів на вулиці, у полі, лісі чи на подвір’ї власного будинку, 11 квітня працівники групи піротехнічних робіт Управління ДСНС України у Чернівецькій області провели практичне заняття для учнів 8-х класів ЗОШ №24 м. Чернівці. Піротехніки розповіли школярам про види застарілих боєприпасів, які трапляються на території області. Під час розмови рятувальники особливу увагу підлітків акцентували на небезпеці необережного поводження з ними. Окрім цього, працівники групи піротехнічних робіт продемонстрували школярам макети та відеофільм про вибухонебезпечні предмети та як діяти у разі їх виявлення. Наголошували піротехніки й на відповідальності за хибні повідомлення про мінування.
На завершення заняття школярі мали змогу приміряти захисне спорядження піротехніків, а педагоги отримали від рятувальників пам’ятки з правилами безпеки при виявленні небезпечних предметів, які вони використовуватимуть у подальшій роботі з учнями.