“Синтаксис – душа мови” (М.Рильський)

Синтаксис – одна з найскладніших розділів курсу української мови в школі. А ще щороку біля третини завдань на зовнішньому незалежному оцінюванні з української мови  – це завдання з «Синтаксису». Тому кожен учитель  під час проведення уроків на теми з цього розділу намагається використати такі методи та прийоми навчання, які б полегшили учням засвоєння синтаксичного мовного матеріалу.  Родзинками своєї педагогічної діяльності, зокрема з теми «Просте речення», поділилася вчитель української мови та літератури Чернівецької гімназії №1 Слюсар Лілія Миколаївна, яка 12 квітня 2019 року в рамках роботи методичної панорами з проблеми «Ефективні форми та методи роботи з учнями в підготовці до зовнішнього незалежного оцінювання» провела майстер-клас. Як навчити дітей правильно розставляти розділові знаки у простому ускладненому реченні, розрізняти другорядні члени речення, знаходити головні члени речення – на ці та інші запитання отримали відповіді учасники майстер-класу.

Сподіваємося, що саме побачене й почуте допоможе учителям, учасникам  майстер-класу, донести до своїх учнів «секрети» синтаксису, а вони («секрети») допоможуть їм при складанні ЗНО.

Після заняття педагоги поділилися враженнями від побаченого та висловили вдячність Лілії Миколаївні за можливість поповнити свій досвід новими педагогічними родзинками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *