Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення

23 березня 2024 року на базі Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4 та Чернівецької гімназії  № 11 вихователі  груп подовженого дня та асистенти вчителів, які працюють у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти, пройшли підвищення кваліфікації за програмою  «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення».

Таке навчання проходило на виконання наказу Міністерства освіти і науки України від  20.10.2023 р. № 1275 «Про реалізацію програми підвищення кваліфікації «Діяльнісний підхід у початковій школі в реаліях сьогодення», відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством освіти і науки України та the LEGO Foundation щодо співпраці у сфері освіти та науки,  з метою якісної і сталої підтримки реалізації Концепції Нової української школи the LEGO Foundation.

Перед початком  педагоги  почули  відео звернення  Міністра освіти України Оксена Лісового та  голови  The LEGO Foundation Оксани Рома, які зазначили важливість діяльнісного підходу у навчанні молодших школярів.

Регіональними тренерами the LEGO  Foundation   були опрацьовані актуальні питання, що постають перед педагогами сьогодні. Особлива увага акцентувалася на розумінні сутності поняття «діяльнісний підхід», а також на тому, як вчителі застосовують його у власній щоденній професійній діяльності і усвідомлюють переваги діяльнісного підходу в умовах сучасних вимог до організації освітнього процесу в початковій школі.

Майя Воронка, одна із регіональних тренерів, яка проводила навчання,  зазначила: «Під час  продуктивної, насиченої, творчої співдії  учасники тренінгу:

  • дослідили ефективні стратегії НУШ:
  • консолідували думки щодо значення ранкової зустрічі;
  • ознайомлювалися з п’ятьма характеристиками діяльнісного підходу
  • взаємодіяли з ШІ;
  • зрозуміли важливість розвитку агентності дитини;
  • обговорювали освітні втрати та розриви;
  • працювали з картою України та веб-сервісом Карти Google;
  • досліджували «Квітку благополуччя»,
  • піклувалися про свій власний ресурс;
  • долучилися до Фейсбук – спільноти «Діяльнісний підхід у школі»».

За результатами навчання учасники отримають сертифікати про підвищення кваліфікації в обсязі 8 год / 0,3 кредита. Водночас кожен педагог  отримав методичний посібник «Ранкові зустрічі в 1 класі», який містить розробку ранкових зустрічей для учнів 1 класу, що можуть стати в нагоді  педагогам для вибудови взаємодії  як безпосередньо в закладі освіти, так і під час онлайн-навчання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *