Дні донорства у закладах дошкільної освіти

У дитячих садочках нашої громади кров здають із грудня і продовжуватимуть здавати.
Чернівецький обласний центр служби крові виїжджає у заклади дошкільної освіти і здійснює заготівлю крові. Кров здають всі бажаючі – працівники закладу, батьки дітей, працівники управління освіти.
Восени Дні донора відбувалися у ліцеях та гімназіях. Зараз доєдналися заклади дошкільної освіти.
Днями кров здавали у ЗДО № 51 “Лелеченя” у мікрорайоні Ленківці. Долучилися працівники ЗДО №2 “Усмішка” та небайдужі мешканці Ленківців. Адже якщо заклади розташовані недалеко один від одного, День донора відбувається в одному.
На початку січня кров здавали в закладі дошкільної освіти №30, туди долучилися ЗДО № 10, 38, 52. А в грудні кров здавали працівники ЗДО №34 та 35.
Дні донорства у чернівецьких закладах освіти продовжаться.
Кров потрібна пацієнтам, які лікуються в медзакладах області, а також надзвичайно великою є потреба запасів крові, яка скеровується для забезпечення сил оборони України. Тому КНП “Чернівецький обласний центр служби крові” шукає донорів усіх груп крові.
Центр служби крові також звернувся в Управління освіти, аби сприяти в організації проведення у закладах освіти днів корпоративного донорства, виїзних “Днів крові”.
Найбільш рентабельним вважається виїзд, коли здали кров 40 і більше донорів. Працівники служби крові готові брати кров у 15 осіб на годину.
Кров справді рятує життя! І той, кому дозволяє здоров’я, може доєднатися до благородної справи.
✅✅✅
Здати кров може здорова людина від 18 років з вагою не менше 50 кілограмів. Водночас є абсолютні та тимчасові протипокази для донорства. За абсолютних людина не може бути донором зовсім. Наприклад, якщо має ВІЛ або вірусний гепатит. Серед тимчасових протипоказів є вживання алкоголю, інфекційні чи алергічні захворювання, вагітність, період лактації тощо.
✅✅✅
Аби підготуватися до здачі крові, потрібно:
  • не вживати алкоголь за 48 годин до здавання крові;
  • відмовитися від жирної, смаженої, копченої, молочної їжі, вживати менше солі напередодні;
  • виспатися і з’їсти легкий сніданок;
  • не курити за годину до здавання крові;
  • не здавати кров, якщо відчуваєте озноб, запаморочення, головний біль чи слабкість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *