В рамках Року фізики 22.03.2019 року на базі кафедри Інформаційних технологій та комп’ютерної фізики Інституту фізико-технічних та комп’ютерних наук ЧНУ відбувся обласний конкурс «Феєричний фізичний експеримент», у якому брали участь 17 учнівських команд. Місто Чернівці представляли команди школярів з гімназій №2, №7 та ЗОШ №4, 24, 25, 30, 37.
Команда «СІГМА» Чернівецької ЗОШ №30 (керівник-вчитель фізики Деркач Н.А.) у складі трьох учнів продемонструвала в дії власноручно виготовлені пристрої: «Качер Бровіна» (генератор високочастотних коливань), який виготовив Журіков Дмитро (9 клас), обладнання для досліду «Циліндр, що котиться вгору» – Рихло Юрій (9 клас), обладнання для досліду «Чарівна кулька в банці» підготував Дутчак Олександр (7 клас). За результатами конкурсу команда «СІГМА» Чернівецької ЗОШ №30 була нагороджена Грамотою, як переможець в номінації «Найцікавіший демонстраційний експеримент», а учасники отримали пам’ятні призи.
Команда Чернівецької ЗОШ №4 «Я у мами фізик»: капітан команди – Чифурко Ігор, члени команди Семенюк Василь та Чоботар Микола (учні 11 класу), продемонструвала дії електричного струму саморобного електромагніту та показала як можна отримати електричний струм використовуючи лимон, грейпфрут, яблуко, картоплю,цибулю та моркву.
Учениця 11 класу ЗОШ №24 Кміть Ірина підготувала 3 досліди: “кулька в склянці”, “загадкова свічка”, пов’язані з тиском газів, та явище конвекції на прикладі “літаючих чайних пакетиків” і була відзначена грамотою за ІІ місце у номінації “Найзрозуміліший демонстраційний експеримент”.
ЗОШ №25 представляв учень 8-А класу Старіков Дмитро, керівник -вчитель фізики та астрономії – Шкраба Павліна Павлівна. У конкурсі він презентував 4 експерименти: 1) “свічка, що сама себе розкачує”, 2) “повітряна кулька, що не лопає”, 3) “повзуча склянка”, 4) “свічка, що запалюється дистанційно”. Результат роботи – перемога в номінації “За волю до перемоги”. Команда ЗОШ №37 “Квант”- кмітливі, винахідливі,активні, наполегливі,талановиті. У конкурсі “Феєричний фізичний дослід” команда нагороджена як переможець у номінації “Найяскравіше представлення”, адже цікаво й емоційно продемонструвала: “лавовову лампу”, “неньютонівську рідину”, “магдебурзькі півкулі!” в домашніх умовах, “вогонь з батарейки”.
Усі учасники й керівники команд щиро вдячні Борчі М.Д., завідувачу кафедри, доктору фізико-математичних наук та співробітникам кафедри за організацію й проведення конкурсу “Феєричний фізичний експеримент”, який запам’ятався як цікаве, пізнавальне, оригінальне, захоплююче дійство!